Łomaczenko zmierzy się z innym mistrzem olimpijskim! Hitowa walka potwierdzona

Sporty walki
Łomaczenko zmierzy się z innym mistrzem olimpijskim! Hitowa walka potwierdzona
fot. Polsat Sport

Potwierdziły się doniesienia sprzed kilku tygodni. 31 sierpnia w Londynie dojdzie do walki Wasyla Łomaczenki (13-1, 10 KO) z Lukiem Campbellem (20-2, 16 KO). W stawce znajdą się pasy prestiżowych organizacji.

Ukrainiec, który dla wielu ekspertów jest najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wagowe, jest w posiadaniu pasa WBA oraz WBO kategorii lekkiej. W rankingu organizacji WBC go jednak nie ma, dlatego też decyzja Mauricio Sulaimana mogła dziwić. Campbell jako obowiązkowy pretendent był pewny swojej szansy, lecz wydawało się, że jego przeciwnikiem zostanie Davin Haney (21-0, 13 KO).

 

Obóz Łomaczenki zrobił jednak wszystko, by otrzymać tę walkę i ostatecznie dopiął swego. 31 sierpnia w Londynie dojdzie do ukraińsko-angielskiego starcia. W stawce znajdą się nie tylko tytułu organizacji WBO, WBA oraz WBC, ale również pas "Ring Magazine".

- To walka o historę, ponieważ moim celem jest zunifikowanie wszystkich pasów w kategorii lekkiej. Campbell to moje kolejne wyzwanie w tej podróży. To świetny zawodnik, którego pamiętam z igrzysk olimpijskich w 2012 roku. Boksowanie w Anglii będzie wielkim przeżyciem. Byłem tam w zeszłym roku, a przyjęcie przez fanów było niesamowite. Szanowali mój styl walki, są pasjonatami boksu. Nie mogę się doczekać - powiedział "Hi-Tech".

 

- Najlepsi walczą z najlepszymi. To będzie niesamowita walka. Myślę, że mogę znokautować każdego, jeśli dobrze trafię. Wierzę, iż jestem jednym z najlepszych puncherów w kategorii lekkiej. To będzie najtrudniejsze starcie w moim życie, ale to jest czas Luke'a Campbella. Mój czas - przyznał Anglik.

 

- To wielki dzień dla brytyjskiego boksu. Ściągnięcie najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe Wasyla Łomaczenki jest zaszczytem - dodał promotor Eddie Hearn.

 

Konfrontacja Łomaczenki z Campbellem będzie starciem dwóch mistrzów olimpijskich. Ukrainiec ma na koncie złote medale igrzysk w Pekinie (waga piórkowa) oraz Londynie (waga lekka), podczas gdy Anglik triumfował w stolicy Anglii (waga kogucia).

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie