Młody polski bramkarz ma za sobą debiut w SSC Napoli

Trener SSC Napoli - Carlo Ancelotti postanowił docenić utalentowanego, nastoletniego polskiego bramkarza, Huberta Idasiaka. Szkoleniowiec wicemistrzów Włoch zaprosił naszego rodaka na obóz przygotowawczy seniorskiej drużyny. Teraz 17-latek miał okazję zadebiutować w ekipie z Neapolu pojawiając się na murawie w sparingu z trzecioligowcem - Feralpisalo (5:0).

Do tej pory Idasiak trenował w młodzieżowym zespole klubu ze stolicy Kampanii. Potencjał w bramkarzu urodzonym w 2002 roku dostrzegł sam Ancelotti, który zaprosił go na przedsezonowe zgrupowanie w Dimaro. Teraz młody golkiper otrzymał szansę debiutu w zespole "Błękitnych". Polak pojawił się na boisku w 70. minucie w miejsce Nikity Continiego przy stanie 4:0. Do 60. minuty na murawie przebywał Piotr Zieliński. Z kolei Arkadiusz Milik nie zagrał w tym starciu. Gole dla zwycięskiej ekipy strzelili: Kostas Manolas, Lorenzo Tonelli, Gennaro Tutino oraz dublet zaliczył Simone Verdi.

Mierzący 185 cm wzrostu golkiper do ekipy "Azzurrich" przeniósł się w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas skauci z Stadio San Paolo ściągnęli do siebie bramkarza Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Idasiak w zeszłym sezonie wystąpił w 17 meczach w rozgrywkach Primavery. Urodzony w Sławnie utalentowany zawodnik trzykrotnie zachował w nich czyste konto oraz puścił 31 goli. Ponadto rozegrał jedno spotkanie w Coppa Primavera, w którym nie dał się pokonać.

Idasiak, który jest wychowankiem Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin jest powoływany do reprezentacji Polski U-17. Jednak nie zdołał jeszcze w niej zadebiutować. Do tej pory bramkarz SSC Napoli rozegrał 4 mecze w drużynie narodowej U-16.