Premierowy gol Polaka dla Leeds United. 17-latek uderzył jak rutyniarz (WIDEO)

Kibice Leeds United są przyzwyczajeni do oklaskiwania goli strzelanych przez Mateusz Klicha. Jednak tym razem to nie reprezentant Polski zdobył bramkę dla "Pawi", ale inny z naszych rodaków Mateusz Bogusz. W meczu rozgrywanym w Sydney miejscowa drużyna Western Sydney Wanderers z Radosławem Majewskim w składzie uległa Leeds United 1:2. Wynik otworzył właśnie 17-letni Bogusz pięknym uderzeniem pod poprzeczkę.

Bogusz jest wychowankiem Gwiazdy Rudy Śląskiej, ale seniorską karierę zaczynał w Ruchu Chorzów. W barwach "Niebieskich" grał na poziomie Fortuna 1 Ligi oraz II ligi. Talent młodzieżowego reprezentanta Polski (U-16, U-17, U-19 i U-20) dostrzegli działacze Leeds United. "Pawie" pod koniec stycznia tego roku zapłaciły za środkowego pomocnika 100 tysięcy euro.

Rozgrywający, który 22 sierpnia skończy 18 lat, w oficjalnym meczu Leeds United jeszcze nie zadebiutował, ale otrzymał szansę w okresie przygotowawczym. I kapitalnie ją wykorzystał! W spotkaniu z Western Sydney Wanderers już w 9. minucie strzelił pięknego gola. Futbolówka po technicznym uderzeniu Bogusza znalazła drogę do bramki. Piłka idealnie wpadła pod samą poprzeczkę.

Ekipa Majewskiego, który grał w podstawowym składzie, wyrównała w 48. minucie za sprawą Kwame Yeboaha. Na trafienie australijskiego napastnika odpowiedział Pablo Hernandez, który popisał się kapitalną indywidualną akcją. Hiszpan wpisał się na listę strzelców w piątej minucie doliczonego czasu i zapewnił "Pawiom" wygraną.

W angielskiej drużynie zabrakło jej etatowego gracza - Klicha. 29-latek przygotowuje się w Anglii do sezonu wraz z kilkoma innymi graczami. Z kolei Bogusz grał do 82. minuty, gdy został zmieniony przez Clarke'a Oduora.