World Tour w Edmonton: Gruszczyńska i Wachowicz odpadły w barażu

Siatkówka
World Tour w Edmonton: Gruszczyńska i Wachowicz odpadły w barażu
fot. PAP

W barażowym pojedynku o awans do 1/8 finału turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Edmonton Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przegrały z włoską parą Gaia Traballi, Agata Zuccarelli 14:21, 19:21 i odpadły z rywalizacji.

Awans do tej fazy turnieju zapewnili sobie wcześniej Maciej Rudol i Mikołaj Miszczuk oraz Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska.

 

Brzostek i Gromadowska wygrały oba mecze w grupie H. Najpierw okazały się lepsze od Szwajcarek Laury Caluori i Dunji Gerson 2:0 (21:19, 32:30), a następnie pokonały Japonki Takemi Nishibori i Ayumi Shiratori 2:1 (16:21, 21:15, 15:11).

 

Rudol i Miszczuk natomiast w barażu wygrali z Amerykanami Milesem Evansem i Williamem Kolinske 2:0 (21:13, 21:18).

 

Gruszczyńska i Wachowicz występ w gr. C rozpoczęły od zwycięstwa nad Czeszkami Martiną Bonnerovą i Martiną Maixnerovą 2:0 (21:13, 21:16). Później jednak uległy Austriaczkom Nadine i Teresie Strauss 0:2 (20:22, 18:21) a w barażu przegrały z Włoszkami Traballi i Zuccarelli, które zmierzą się w 1/8 finału z inną polską parą - Brzostek, Gromadowska.

 

Po dwóch porażkach udział w turnieju zakończyły Martyna Kłoda i Agata Ceynowa. W eliminacjach odpadli natomiast Jakub Szałankiewicz i Miłosz Kruk oraz Mariusz Prudel z Dominikiem Poznańskim (przegrali w decydującej rundzie z Rudolem i Miszczukiem).

 

Rywalizacja w Kanadzie zakończy się w niedzielę.

 

Turniej WT w Edmonton ma trzy gwiazdki w pięciostopniowej skali, która jest stosowana do oznaczenia rangi zawodów cyklu.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze