ICC: Arsenal rozbił Fiorentinę. Grali Drągowski i Żurkowski

Arsenal odniósł drugie zwycięstwo w ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup. Tym razem „Kanonierzy” pokonali pewnie Fiorentinę 3:0. W pokonany zespole w pierwszej połowie wystąpił Bartłomiej Drągowski. Z kolei po przerwie na murawie pojawił się drugi z naszych rodaków – Szymon Żurkowski.

W pierwszym meczu turnieju International Champions Cup, Arsenal pokonał Bayern Monachium 2:1. Natomiast premierowe spotkanie „Violi” również zakończyło się takim samym rezultatem. Włoska drużyna okazał się lepsza od Chivas de Guadalajara.

W tamtym spotkaniu Drągowski stanął na wysokości zadania, gdy fenomenalnie wyczekał Alana Pulido podczas wykonywanego przez Meksykanina rzutu karnego. Polak nie rzucił się od razu w stronę któregokolwiek z słupków i z łatwością załapał piłkę lecącą w odległości metra od jego lewej nogi.

Starcie „Kanonierów” z ekipą z Florencji zaczęło się nie najlepiej dla Drągowskiego i spółki. Polskiego bramkarza już po kwadransie gry pokonał Eddie Nketia. 20-latek w końcówce meczu z Bayernem zapewnił londyńczykom wygraną.

Po przerwie Drągowskiego zmienił Pietro Terracciano. Natomiast w miejsce Gaetano Castrovilliego pojawił się Żurkowski. Jednak grę nadal prowadził Arsenal. Ostatecznie podopieczni Unaia Emery’ego podwyższyli wynik w 65. minucie za sprawą strzelca pierwszego gola. Tym samym Nketia skompletował dublet. Przy bramce utalentowanego gracza asystował Alexandre Lacazette.

Trzecie trafienie było autorstwa rezerwowego Josepha Willocka. Niespełna 20-latkowi minutę przed końcem regulaminowego czasu gry ponowie asystował Lacazette.

Arsenal - AC Fiorentina 3:0 (1:0)
Bramki: Nketia (15', 65'), Willock (89')

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

W okresie wakacyjnym na kanałach Polsat Sport Premium nie brakuje emocji i wielkich wydarzeń sportowych. W sierpniu widzowie obejrzą starcie klubowych gigantów poprzedniego sezonu, czyli mecz o Superpuchar Europy Liverpool FC – Chelsea Londyn. W obu kanałach Polsat Sport Premium są również emitowane wszystkie najlepsze mecze Ligi Mistrzów sezonu 2018/2019, a także historyczne finały tych rozgrywek. Tylko na kanałach Polsat Sport Premium można było zobaczyć na żywo wszystkie mecze Copa America.