ICC: Bayern lepszy od Realu. Lewandowski znowu z trafieniem

Bayern Monachium pokonał Real Madryt 3:1 w ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup. W swoim drugim meczu z rzędu rozgrywany w Stanach Zjednoczonych, gola strzelił Robert Lewandowski. Polski snajper pojawił się na boisku po przerwie i w 67. minucie dał wówczas Bawarczykom dwubramkowe prowadzenie.

W pierwszym meczu turnieju International Champions Cup bramka Lewandowskiego nie pomogła uniknąć Bayernowi porażki z Arsenalem. Mistrzowie Niemiec przegrali 1:2. Polski snajper na murawie pojawił się od początku drugiej połowy w miejsce Thomasa Muellera. Tym razem kapitan reprezentacji Polski również wszedł na murawę zaraz po przerwie w miejsce wychowanka "Die Roten".

Jednak zanim najlepszy strzelec mistrzów Niemiec przywitał się z kibicami z perspektywy boiska, podopieczni Niko Kovaca już po kwadransie gry objęli prowadzenie. Thibaut Courtois wyciągał piłkę z siatki po strzale Corentina Tolisso. Na kolejne bramki publiczność zgromadzona na stadionie w Houston musiała czekać do 67. minuty.

Wtedy Lewandowski pokonał Keylora Navasa, który w przerwie zmienił Courtoisa. Polak po podaniu Niklasa Suele oddał precyzyjny strzał z kilkunastu metrów i nie dał szans bramkarzowi „Królewskich” na skuteczną interwencję. Dwie minuty później było już 3:0. Serge Gnabry wykończył zagranie Leona Goretzki.

Przy trzybramkowym prowadzeniu Bayern się rozluźnił i to był błąd. W końcówce spotkania Joshua Kimmich zagrał nieodpowiedzialnie do Svena Ulreicha, który w przerwie zmienił Manuela Neuera. Niemiecki bramkarz uciekł się do faulu, żeby zatrzymać wychodzącego na czystą pozycję rywala. Sędzia bez wahania ukarał golkipera mistrzów Niemiec czerwoną kartką. Pokłosiem tego była stracona bramka. Z rzutu wolnego nierozgrzanego Rona-Thorbena Hoffmanna pokonał Rodrygo, który popisał się kapitalnym uderzeniem w samo okienko.

W barwach zespołu z Madrytu zadebiutował Eden Hazard, który jednak nie błysnął. Suma transferu pozyskanego w czerwcu z Chelsea Belga według mediów miała wynieść 100 milionów euro plus bonusy.

W składzie Realu na to spotkanie nie było zaś w ogóle Garetha Bale'a. Zidane poinformował dziennikarzy później, że stało się tak dlatego, iż klub pracuje nad sprzedaniem tego piłkarza. Jak dodał, może to nastąpić już w ciągu najbliższych dni. Walijczyk trafił do zespołu ze stolicy Hiszpanii w 2013 roku za ok. 100 mln euro. Jego obecny kontrakt obowiązuje do 2022 roku.

Bayern podczas zgrupowania w USA zmierzy się jeszcze towarzysko z AC Milan.

Bayern Monachium - Real Madryt 3:1 (1:0)
Bramki: Tolisso (15'), Lewandowski (67'), Gnabry (69') - Rodrygo 85'

Najciekawszy i najbardziej emocjonujący turniej piłkarski lata 2019 w Polsacie Sport Premium i na kanałach sportowych Polsatu.

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

W okresie wakacyjnym na kanałach Polsat Sport Premium nie brakuje emocji i wielkich wydarzeń sportowych. W sierpniu widzowie obejrzą starcie klubowych gigantów poprzedniego sezonu, czyli mecz o Superpuchar Europy Liverpool FC – Chelsea Londyn. W obu kanałach Polsat Sport Premium są również emitowane wszystkie najlepsze mecze Ligi Mistrzów sezonu 2018/2019, a także historyczne finały tych rozgrywek. Tylko na kanałach Polsat Sport Premium można było zobaczyć na żywo wszystkie mecze Copa America.