ME U-17: Polska – Czechy. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Reprezentacja Polski do lat 17 walczy o brązowy medal mistrzostwo Europy minikadetów. Na turnieju w Sofii podopieczni Ariela Fijoła w meczu o 3. miejsce zmierzą się z reprezentacją Czech. Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Czechy na Polsatsport.pl.

ME minikadetów rozgrywane są po raz drugi. Młodzi polscy siatkarze w fazie grupowej spisywali się znakomicie. Odnieśli cztery zwycięstwa (3:0 z Rosją, 3:1 z Portugalią, 3:1 z Grecją, 3:0 z Czechami), ponieśli jedną porażkę (1:3 z Włochami) i z pierwszego miejsca awansowali do najlepszej czwórki turnieju.

 

Na ich drodze do walki o złoto stanęli gospodarze imprezy. Ostatecznie po emocjonującym starciu to Bułgarzy okazali się lepsi wygrywając 3:1. W drugim meczu półfinałowym Francja pokonała w trzech setach Czechy i to właśnie "Trójkolorowi" zmierzą się w finale w Sofii z gospodarzami. Z kolei nasi południowi sąsiedzi zgrają z drużyną prowadzoną przez trenera Fijoła w spotkaniu o brąz.

 

Czesi byli rywalem grupowym naszej drużyny. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej rozgrywanym 18 lipca ulegli Biało-Czerwonym 0:3. Ostatecznie reprezentacja naszych sąsiadów awansowała do półfinału z bilansem trzech zwycięstw oraz dwóch porażek. Nastolatkowie z Czech pokonali Rosję (3:1), Grecję (3:1) oraz Portugalię (3:1). Natomiast oprócz porażki z Polską ulegli na tym turnieju w grupie również Włochom (2:3).

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Czechy od godziny 14:30 na Polsatsport.pl.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie