Problem Heynena. Regulamin uniemożliwi mu pracę we Włoszech?

Siatkówka
Problem Heynena. Regulamin uniemożliwi mu pracę we Włoszech?
fot. Cyfrasport

Według doniesień znanego włoskiego dziennikarza zajmującego się siatkówką na Półwyspie Apenińskim, Gian Luki Pasiniego, selekcjoner naszej kadry Vital Heynen może mieć problem z pracą w roli trenera Sir Safety Perugia.

Belgijski szkoleniowiec został kilka dni temu ogłoszony nowym trenerem wicemistrzów Włoch i zdobywców Pucharu Włoch - Sir Safety Perugia. - Heynen to pożądana osobowość w Italii, która potrzebuje takich ludzi jak on - przyznał Pasini.

 

Ten sam dziennikarz, w nieco enigmatycznych słowach, zakomunikował niedawno, że Heynen może mieć problem z... objęciem nowej funkcji w Perugii.

 

- Czy Heynen może pracować we Włoszech? Według regulaminu Włoskiej Federacji Siatkówki nie posiada on jednak potrzebnych dokumentów, aby zostać mianowanym pierwszym trenerem zespołu. W przypadku braku odstępstwa, co miało już miejsce w przeszłości, będzie musiał postarać się o dodatkowe zezwolenie, jeszcze przed rozpoczęciem przyszłorocznych Igrzysk w Tokio - zaznaczył żurnalista.

 

Niestety, nie wiadomo o jakie dokumenty chodzi i czy ma to związek z prowadzeniem reprezentacji Polski. Na oficjalnej stronie Sir Safety Perugia brakuje komunikatu w tej sprawie, ale lada moment należy spodziewać się kolejnych informacji wyjaśniających.

 

Tymczasem sam zainteresowany wydaje się nie przejmować doniesieniami prasowymi, angażując do pracy w Perugii swojego wieloletniego asystenta - Fonsa Vrankena, który we włoskim klubie będzie odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne zawodników. Vranken, podobnie jak Heynen, będzie łączył pracę w Italii z pracą w kadrze Biało-Czerwonych.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze