Beach Soccer: Włosi za mocni dla Polaków

W ostatnim meczu grupy C eliminacji do Mistrzostw Świata w Beach Soccerze reprezentacja Polski przegrała w Moskwie z Włochami 1:4. Decydująca o losach porażki okazała się druga oraz trzecia tercja. Podopieczni Marcina Stanisławskiego już przed tym meczem mieli zapewniony awans do kolejnej rundy eliminacji.

Biało-Czerwoni zaczęli zmagania od zwycięstwa z Czechami 3:2. Co ciekawe, dzień później udało się pokonać Kazachstan w identycznych rozmiarach. To sprawiło, że nasi zawodnicy mieli już sześć punktów po dwóch spotkaniach i tym samym zapewniony awans do kolejnej rundy.

Mecz z Włochami był zatem na wagę pierwszego miejsca w grupie. Squadra Azzura również posiadała w swoim dorobku dwa triumfy - odpowiednio z Kazachami 5:2 oraz Czechami aż 10:1.

W bezpośredniej konfrontacji w stolicy Rosji kibice długo musieli czekać na trafienia. W pierwszej tercji zabrakło się bowiem goli.

Obraz gry uległ zmianie w dalszej fazie rywalizacji. Niestety, skuteczniejsi byli Włosi, którzy objęli prowadzenie, a następnie podwyższyli rezultat na 2:0. W trzeciej tercji Italia trafiła do siatki kolejny raz. Polakom udało się odpowiedzieć za sprawą Tomasza Poźniaka, lecz ostatni cios należał do rywali, którzy ustalili wynik na 4:1. Na szczęście bez konsekwencji dla Biało-Czerwonych, którzy zajęli drugie miejsce w grupie i dalej są w grze o plażowy mundial.

W pierwszej rundzie zespoły rozgrywały mecze grupowe systemem każdy z każdym. Następnie trzy najlepsze zespoły z każdej grupy plus jeden zespół z najlepszym bilansem z czwartego miejsca awansowały do kolejnej rundy. Później zostanie rozegrana 1/8 finału. Ośmiu zwycięzców zostanie ponownie przydzielonych do dwóch grup czterozespołowych. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy zapewni sobie bezpośredni awans do finałów mistrzostw świata, a pozostałe cztery zespoły zagrają baraże o pozostałe jedno wolne miejsce.

Dwudzieste finały mistrzostw świata w piłce nożnej plażowej (dziesiąte pod auspicjami FIFA) zostaną rozegrane w Asuncion od 21 listopada do 1 grudnia 2019 roku. Reprezentacja Polski dotychczas dwukrotnie grała na Mundialu. Historyczny występ miał miejsce w 2006 roku, a turniej odbył się na słynnej plaży Copacabana w Rio de Janeiro.

Drugi raz w finałach beachsoccerowego mundialu Polacy zagrali w 2017 roku w Nassau (Bahamy). Wcześniej Polacy wygrali turniej eliminacyjny strefy europejskiej, który był rozegrany na przełomie sierpnia i września 2016 roku we włoskim Jesolo. Polacy nie tylko zapewnili sobie awans, ale wygrali cały turniej kwalifikacyjny.

Włochy - Polska 4:1 (0:0,2:0,2:1)