Ekstraklasa piłkarzy ręcznych: Orlen Wisła rozpoczęła przygotowania do sezonu!

Piłka ręczna
Ekstraklasa piłkarzy ręcznych: Orlen Wisła rozpoczęła przygotowania do sezonu!
PAP
Trener Płockiego zespołu - Xavi Sabate.

W poniedziałek piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock oficjalnie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, na razie bez Konstantina Igropulo, Zoltana Szity oraz Michała Daszka. W poniedziałek odbył się pierwszy trening, a we wtorek w planach jest spotkanie z kibicami.

"Przywitałem zawodników, szczególnie nowych. Życzyłem im powodzenia w klubie i w życiu. Powiedziałem – witajcie wszyscy w domu, bo chcielibyśmy, by od razu poczuli się jak w rodzinie. Nowymi zaopiekowali się Marcin Wichary i Michał Daszek, który pełni w zespole rolę kapitana i choć jeszcze nie trenuje po kontuzji, to będzie się starał być przewodnikiem nowych kolegów" - powiedział PAP tuż po wyjściu z szatni prezes SPR Wisła Płock Robert Czwartek.

 

We wtorek o godz. 17.30 odbędzie się otwarty dla kibiców i prasy trening. Co prawda to już tradycja, że zawodnicy rozpoczynali okres przygotowawczy od spotkania z kibicami, ale w tym roku, ze względu na wyznaczony na poniedziałek inauguracyjny mecz piłkarzy nożnych Wisły Płock, otwarte zajęcia zostały przeniesione na wtorek.

 

"Rzeczywiście pierwotnie chcieliśmy ten trening zrobić tradycyjnie w poniedziałek. Tak też było wygodniej dla trenera Sabate. Niemniej, gdy dotarły do mnie informacje, że będzie to mocno kolidowało z meczem piłkarskiej ekstraklasy, przenieśliśmy zajęcia na wtorek. Mam nadzieję, że ten termin będzie wszystkim zainteresowanym odpowiadał i kibice licznie przyjdą przywitać drużynę po letniej przerwie" – dodał prezes.

 

Pierwsze zajęcia wraz z trenerem Xavi Sabate prowadził Marcin Wichary, który po zakończeniu kariery ma pracować z bramkarzami Orlen Wisły. Na trybunach zasiadł Michał Daszek, który leczy kontuzję i na razie nie wiadomo, kiedy wróci do treningów.

 

"Mam informację, że proces rehabilitacyjny przynosi szybsze efekty niż zaplanowano, ale nie chciałbym zapeszyć. W zajęciach nie uczestniczył także Konstantin Igropulo, który trenuje indywidualnie, ale prawdopodobnie pojawi się we wtorek podczas spotkania z kibicami. Na pewno nie będzie 20-letniego Zoltana Szity, który z drużyną narodową Węgier jest teraz na mistrzostwach świata juniorów" - poinformował Czwartek.

 

Na początek szczypiorniści wicemistrza kraju będą trenować we własnej hali, od 6 do 8 lipca będą przebywać w Lipsku, gdzie zagrają mecz kontrolny. Kolejne sprawdziany zaplanowano na: 10 sierpnia z Gwardią Opole, 16 sierpnia z Azotami Puławy i 17 sierpnia z MMTS Kwidzyn. Od 22 do 25 sierpnia płocczanie wezmą udział w turnieju w Zaporożu, w którym obok gospodarzy wystąpią także: SKS Mińsk i GOG Handbold, zespół który wraz z Orlen Wisłą znalazł się w grupie D Ligi Mistrzów.

 

Rozgrywki ligowe Orlen Wisła rozpocznie przed własną publicznością 30 sierpnia spotkaniem z Azotami Puławy. Inauguracyjny mecz Ligi Mistrzów rozegra w połowie września, w Rosji z Czechowskimi Niedźwiedziami.

 

Po sezonie 2018/19 z zespołem pożegnali się: Marcin Wichary, Adam Borbely, Dan Racotea, Marko Tarabochia, Nemanja Obradovic, Nacho Moya, Tomasz Gębala i Jose de Toledo. Zespół natomiast wzmocnili: bramkarz Ivan Stevanovic, obrotowy Leon Susnja oraz rozgrywający: Zoltan Szita, Philip Stenmalm, Konstantin Igropulo, Niko Mindegia, Alvaro Ruiz.

IB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze