Jak zmieniał się Wilfredo Leon? Zobacz niezwykłe zdjęcia

Siatkówka
Jak zmieniał się Leon?
Galeria zdjęć (21)

Na to wydarzenie polscy kibice czekali od dawna! W towarzyskich meczach z Holandią w Opolu, które zostaną rozegrane w dniach 27–28 lipca, w reprezentacji Polski siatkarzy ma zadebiutować Wilfredo Leon. Karencja pochodzącego z Kuby siatkarza kończy się 24 lipca. Leon to jeden z najsłynniejszych siatkarzy świata. Jak przebiegała jego kariera? Jak zmieniał się na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia.

Wilfredo Leon Venero urodził się 31 lipca 1993 roku w Santiago de Cuba. Już w wieku 14 lat zadebiutował w reprezentacji Kuby, gdy miał 17 był jedną z wiodących postaci drużyny, która wywalczyła wicemistrzostwo świata. W 2012 roku zrezygnował z gry w reprezentacji Kuby. Przeniósł się do Europy i tu jego kariera nabrała tempa. Z zawodnika uznawanego za niezwykły talent stał się jednym z czołowych siatkarzy świata.
 
W 2014 roku podpisał kontrakt z Zenitem Kazań i przez cztery kolejne sezony wywalczył z tą drużyną wszystko, co było do zdobycia w światowej i rosyjskiej siatkówce. Czterokrotnie wygrał Ligę Mistrzów (2015, 2016, 2017, 2018), raz Klubowe Mistrzostwa Świata (2017). Od sezonu 2018/19 jest zawodnikiem włoskiego klubu Sir Safety Perugia.
 
W czerwcu 2015 roku poślubił swą polską narzeczoną Małgorzatę Gronkowską, a w 2017 urodziła im się córka. W lipcu 2015 roku Leon otrzymał polskie obywatelstwo. 24 lipca 2017 roku FIVB wyraziła zgodę na grę siatkarza w reprezentacji Polski, po przebyciu dwuletniej karencji. Kibice biało-czerwonych rozpoczęli odliczanie... 
 
Jak Leon zmieniał się na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia przedstawiające siatkarza na różnych etapach sportowej kariery oraz z  jego życia prywatnego.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze