Po zakończeniu poprzedniego sezonu 28-letni skrzydłowy został bez pracy, bo negocjacje z Legią w sprawie nowej umowy zostały zerwane. To działacze wicemistrza Polski zdecydowali, że nie chcą już korzystać z usług Kucharczyka, który w barwach stołecznej drużyny rozegrał 240 ligowych meczów i strzelił 48 goli. We wszystkich rozgrywkach, w których rywalizowała Legia, "Kuchty" zagrał 349 razy zdobywając 71 bramek.   

 

Gdy klamka zapadła i piłkarz musiał szukać nowego pracodawcy, zgłaszało się do niego wielu pośredników. Kucharczyk nie miał bowiem agenta, a po przeanalizowaniu propozycji związał się z agencją INNfootball. Szybko okazało się też, że obrany kierunek poszukiwań klubu poniesie byłego legionistę na wschód. Przed kilkoma tygodniami informowano, że dostał propozycję od Arsienału Tuła, była też finansowo atrakcyjna oferta z Iranu, jednak piłkarz z niej zrezygnował, ze względów politycznych.

 

Od poniedziałku Kucharczyk nareszcie wie, na czym stoi. Podpisał umowę z liderem rozgrywek rosyjskiej ekstraklasy, który przy tej okazji na swoim koncie na Twitterze zorganizował kwiz dla swoich kibiców.

- Grał w kadrze narodowej, trenował u Stanisława Czerczesowa, strzelał gole Spartakowi. Niedługo przedstawimy nowego piłkarza. Domyślacie się o kogo chodzi?. Pod tekstem zamieszczono zaciemnione zdjęcie, na którym polscy kibice z łatwością rozpoznają dziewięciokrotnego reprezentanta Polski.      

 

Wątpliwości nie pozostawia wpis agencji reprezentującej Kucharczyka. Po zaliczeniu testów medycznych w Uralu, na Twittzerze opublikowano zdjęcie "Kuchego"  z koszulką, która już na niego w Rosji czekała.

Kucharczyk jest drugim Polakiem, który zasilił drużynę z Jekaterynburga. Po zakończeniu poprzedniego sezonu z Miedzi Legnica przeniósł się do niego Rafał Augustyniak, występujący jako obrońca lub defensywny pomocnik. Właśnie na tej drugiej pozycji rozegrał dwa pełne mecze nowego sezonu. Po dwóch kolejkach Ural jest liderem rosyjskiej ekstraklasy, wygrał dwa razy, strzelił, sześć i stracił dwa gole. 

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA ROSYJSKIEJ PREMIER LEAGUE