Nowy trener zmieni rolę Piątka? "Nie będzie odpowiedzialny tylko za gole"

Piłka nożna
Nowy trener zmieni rolę Piątka? "Nie będzie odpowiedzialny tylko za gole"
fot. PAP

Zdaniem włoskich mediów nowy trener AC Milan Marco Giampaolo ma zupełnie inną wizję drużyny niż Gennaro Gattuso, w związku z czym będzie wymagał do Krzysztofa Piątka innych rzeczy niż jego poprzednik. "Nie będzie już tylko rozliczany ze strzelonych goli" - informuje "La Gazzetta dello Sport".

Drużyny prowadzone przez Giampaolego prezentują ofensywny futbol i z reguły to one narzucają przeciwnikom warunki gry. Taki scenariusz byłby bardzo korzystny dla Piątka, który jako napastnik najbardziej skorzystałby na taktyce nastawionej na atak. Z drugiej strony realne jest, że wraz ze zmianą stylu, otrzyma również inne obowiązki na boisku.

 

"Trener będzie oczekiwał od niego większego udziału w konstruowaniu akcji i poprawienia celności podań - kontynuują wątek dziennikarze "La Gazzetta dello Sport".

 

"Piątek jest świetnym napastnikiem, ale na razie ma pewne problemy z rozgrywaniem akcji. Myślę, że Giampaolo może wynieść AC Milan na wyższy poziom, w tym napastnika reprezentacji Polski" - skomentował z kolei sytuację Daniele Triolo z "Pianeta Milan".

 

Pięćdziesięciojednoletni Włoch od 2016 roku prowadził Sampdorię, w której pracował z Karolem Linettym, Bartoszem Bereszyńskim i Dawidem Kownackim. Z kolei w Empoli miał styczność z Łukaszem Skorupskim i Piotrem Zielińskim. Zawsze wypowiadał się o Polakach w samych superlatywach i doceniał ich pracowitość oraz subordynację.

 

Czy nowy szkoleniowiec wprowadzi w AC Milan taktykę, która poskutkuje większym wsparciem dla "Il Pistolero"? Miejmy nadzieję, że tak się stanie i Piątek poprawi wyczyn z sezonu 2018/2019, jakim było strzelenie w barwach "Rossonerich" jedenastu goli na przestrzeni 21 meczów.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze