Siatkarze IBB Polonii Londyn mają nowego trenera

Siatkówka
Siatkarze IBB Polonii Londyn mają nowego trenera
fot. sandsphotos.co.uk

W minionym sezonie IBB Polonia Londyn odniosła spore sukcesy i zdobyła wiele siatkarskich nagród pod wodzą Simona Loftusa. Trener przez ostatni rok ciężko pracował z zawodnikami ze stolicy Anglii, jednak przyszedł czas na zmiany. Szkot nie będzie dłużej prowadził IBB Polonii, rozstaje się z klubem po zdobyciu najważniejszego w dziejach brytyjskiej klubowej siatkówki trofeów oraz tuż przed historycznym debiutem w siatkarskiej Lidze Mistrzów.

Na swoim profilu na Twitterze klub podziękował szkockiemu szkoleniowcowi i, w myśl zasady "umarł król, niech żyje król", przywitał nowego trenera.

– To był dla nas bardzo udany sezon. Trener napisał kolejną ważną i piękną historię. Pod jego wodzą zdobyliśmy dla klubu i całej brytyjskiej siatkówki pierwszy europejski złoty krążek. Praca, którą włożył w prowadzenie drużyny na pewno przyniesie efekty w przyszłości. Dziękuję za ten wspólnie spędzony rok i życzę mu pomyślności – skomentował Bartek Łuszcz, prezes IBB Polonii Londyn.

 

Odejście Loftusa z klubu pozostawiło wakat na stanowisku pierwszego trenera. Zastępstwa nie trzeba było szukać długo. Londyńczyków pod swoje skrzydła w sezonie 2019/20 weźmie Vangelis Koutouleas. Były siatkarz ze sporym dorobkiem zawodowym, a teraz szanowany w środowisku trener, był już w poprzednich latach związany z klubem. Prowadził drużynę podczas jej występów na brytyjskich parkietach. Teraz przed Grekiem nowe wyzwania i zadania do zrealizowania. W październiku IBB Polonia zadebiutuje w prestiżowych klubowych rozgrywkach europejskich – Siatkarskiej Lidze Mistrzów. Nowy trener nie kryje ekscytacji przed udziałem w tym turnieju i zapowiada pełną motywację oraz ciężką pracę z zawodnikami, by jak najlepiej zaprezentować się na parkiecie.

 

– Cieszę się, że powracam do drużyny i ponownie obejmę stery. Ekscytacja jest tym większa, że klub ciągle się rozwija, nie osiada na laurach. Przede mną trudne zadanie – walka w Lidze Mistrzów. Jestem pozytywnie nastawiony do tego wyzwania. Postaram się jak najlepiej przygotować drużynę i zaprezentować nas z dobrej strony. Mamy z klubem wspólne cele i patrzymy w tym samym kierunku. Myślę, że przed nami ciekawa przyszłość i żadna ze stron nie będzie żałować współpracy. Już teraz chcę Was zachęcić do kibicowania drużynie i mi podczas wszystkich występów na parkiecie. Mam nadzieję, że otrzymam Wasze wsparcie i razem zrobimy coś wielkiego – powiedział Koutouleas.

 

– Z trenerem mieliśmy już okazję współpracować, dlatego jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni i czekamy z niecierpliwością na to, co przyniesie przyszłość. Przez ostatnie lata Vangelis zebrał też sporo międzynarodowego doświadczenia, którym na pewno się z nami podzieli. Zapowiada się interesujący i wymagający sezon. Przed nami kolejne ważne wyzwania, jestem przekonany, że trener dołoży wszelkich starań, aby powalczyć z najlepszymi klubami w Europie oraz dążyć do kolejnych zwycięstw na rodzimym podwórku. Życzę mu powodzenia i nie mogę się doczekać pierwszego meczu – dodał prezes Łuszcz.

 

Koutouleas już niedługo rozpocznie przygotowania do nowego sezonu, na razie jednak zawodnicy IBB Polonii Londyn dalej korzystają z wakacyjnej przerwy. Do treningów z nowym szkoleniowcem powrócą pod koniec sierpnia. Terminarz meczów stołecznego klubu nie jest jeszcze znany. Wiadomo natomiast, że pierwszy wyjazdowe spotkanie w CEV Champions League odbędzie się pod koniec października. 

 

Koutouleas – profesjonalny zawodnik i trener z wieloma sukcesami na koncie, ma ogromny wkład w rozwój brytyjskiej siatkówki halowej i plażowej. Jeden z najwybitniejszych szkoleniowców w Wielkiej Brytanii. Trenerskie umiejętności szlifował w Grecji, na Cyprze oraz w Wielkiej Brytanii. Uprzednio dwukrotnie był głównym szkoleniowcem IBB Polonii Londyn (2009/10 i sezony od 2014 do 2016), wyprowadzając klub na szczyt rodzimych rozgrywek.

 

Simon Loftus – doświadczony trener ze Szkocji, pracował m.in. w lidze angielskiej, jako asystent selekcjonera TeamGB na londyńskich igrzyskach olimpijskich oraz w ligach w USA i w Szwecji.

Materiały prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze