Guardiola broni swój zespół po krytyce w Chinach

Piłka nożna
Guardiola broni swój zespół po krytyce w Chinach
fot. PAP

Josep Guardiola, trener Manchesteru City, który został skrytykowany po krótkim pobycie w Chinach, wziął w obronę swoich piłkarzy. "Przylecieli podbić nasze portfele, a nie serca i umysły" - pisano w chińskich mediach o mistrzach Anglii.

"The Citizens" brali udział w kilkudniowym turnieju piłkarskim Premier League Asia Trophy z udziałem West Ham United, Newcastle United i Wolverhampton Wanderers. Mecze rozgrywane były w Nankinie i Szanghaju. Kibice zarzucili swoim idolom m.in. brak entuzjazmu.

 

- Powinienem powiedzieć, że się z tym nie zgadzam i to nieprawda. Żeby złożyć takie oświadczenie, trzeba wiedzieć, jak to dokładnie wygląda w naszym klubie. Moi piłkarze mieli niesamowity okres w Szanghaju. Zostali zaangażowani w reklamy. Ludziom z hotelu rozdawali autografy i pozowali do wspólnych zdjęć. Spełniali wszystkie prośby - przekonywał Guardiola na konferencji prasowej w Hongkongu.

 

W chińskich mediach jednak mocno skrytykowano angielskich piłkarzy zarzucając im m.in. arogancję. Podkreślano, że "The Citizens" opuszczą Chiny bez nowych kibiców, których mieli sobie zjednać podczas tego turnieju.

 

- Kiedy tu przyjeżdżamy, to dla nas niesamowite doświadczenie. Nie jest łatwo przylecieć do Azji w trakcie sezonu, gdzie jest inna kultura, kuchnia i ludzie. Możliwość podróżowania i poznawania nowych ludzi jest niesamowita. Nie rozumiem, jak ludzie mogą mówić takie rzeczy. Być może jakiś dziennikarz był zdenerwowany. Te opinie są dalekie od rzeczywistości - podkreślił Guardiola.

 

W środę w Hongkongu "The Citizens" zagrają towarzyski mecz z lokalną drużyną Kitchee.

 

"Pojawienie się w Chinach mistrzów Premier League było dla nich niczym innym jak obowiązkiem handlowym. Ich brak entuzjazmu i obojętne traktowanie gospodarzy, stało w kontraście z przedstawicielami innych klubów" - napisano w jednym z artykułów w chińskiej prasie.

 

Manchester City pod wodzą trenera z Hiszpanii sięgnął w poprzednim sezonie po hat-trick na Wyspach Brytyjskich - zdobył mistrzostwo, Puchar Anglii i Puchar Ligi. W pierwszej kolejce nowego sezonu Manchester City zagra na wyjeździe z West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie