PGNiG Superliga kobiet: Koniec wakacji dla mistrzyń z Lublina

Piłka ręczna
PGNiG Superliga kobiet: Koniec wakacji dla mistrzyń z Lublina
fot. PAP

Piłkarki ręczne MKS Perła Lublin zakończyły wakacje i rozpoczęły przygotowania do kolejnego sezonu, w którym głównym celem będzie obrona tytułu mistrzyń Polski oraz godne zaprezentowanie się na arenie międzynarodowej.

W pierwszych zajęciach uczestniczyło 17 zawodniczek, w tym pozyskane: rozgrywające Valentina Blazevic i Karolina Kochaniak, w poprzednim sezonie grające w szczecińskiej Pogoni, skrzydłowa Joanna Gadzina (Start Elbląg) i 18-letnia obrotowa Aleksandra Olek, która po okresie nauki w płockiej Szkole Mistrzostwa Sportowego ZPRP wróciła do macierzystego klubu.

 

Z zespołem trenuje też testowana jeszcze Natalia Nosek, kolejna zawodniczka Pogoni Szczecin, klubu będącego w stanie upadłości.

 

"Kończymy urlopy i najważniejsze, że wszystkie dziewczyny są zdrowe i wypoczęte, zatem przystępujemy do ciężkiej, żmudnej pracy. Przez najbliższe trzy tygodnie będziemy ćwiczyć u siebie i ten okres zakończymy udziałem w turnieju w Kielcach. Przez następne dwa tygodnie będziemy dość intensywnie rozgrywać mecze kontrolne na kolejnych turniejach w czeskim Hodoninie oraz w Koszalinie. W dwóch ostatnich tygodniach przed rozpoczęciem rozgrywek trenować będziemy w Lublinie i zechcemy jeszcze w tym czasie zorganizować jakieś sparingi" - powiedział trener Robert Lis.

 

Odnosząc się do projektu wprowadzenia ligi profesjonalnej, jak to ma miejsce w ekstraklasie mężczyzn, szkoleniowiec Perły stwierdził, że "zawodowstwo jest jedynym sposobem podniesienia poziomu naszej kobiecej piłki ręcznej".

 

"W Lidze Mistrzyń przyjdzie nam rywalizować z drużynami znacznie silniejszymi, ale będziemy walczyć i - co ważne - zdobywać doświadczenie, które w przypadku większości młodszych zawodniczek powinno procentować w przyszłości" - zaznaczył trener lubelskiego zespołu.

 

Drużyna z Lublina 26. sezon z rzędu reprezentować będzie kraj w europejskich rozgrywkach pucharowych. Trafiła do bardzo silnej grupy B nowej edycji Ligi Mistrzyń. Jej przeciwniczkami będą: finalistki LM sprzed dwóch miesięcy, mistrzynie Rosji z Rostowa nad Donem, finalistki ostatniego Pucharu EHF Team Eabjerg (Dania) oraz CSM Bukareszt (ćwierćfinalistki LM minionego sezonu).

 

Pierwsze trzy zespoły z każdej grupy awansują do dalszej fazy grupowej, w której wyłonieni zostaną ćwierćfinaliści. Drużyna, która w grupie zajmie ostatnie, czwarte miejsce grać będzie w fazie grupowej Pucharu EHF.

 

Początek gier grupowych zaplanowano na 4-6 października. Nie jest natomiast ustalony jeszcze dokładny termin rozpoczęcia rozgrywek ekstraklasy i nie wiadomo, ile ostatecznie zespołów w niej wystąpi.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze