Fatalna diagnoza kontuzji Asensio

Piłka nożna

Marco Asensio zaliczył kapitalne wejście w meczu towarzyskim Realu Madryt z Arsenalem, jednak zaledwie kilka minut po zdobyciu bramki doznał kontuzji, która prawdopodobnie wykluczy go z całego nadchodzącego sezonu. Zerwane więzadło w lewym kolanie oznacza nawet dziewięć miesięcy przerwy od futbolu...

Arsenal prowadził z Realem 2:0 i dopiero wejście na boisko Asensio rozruszało ofensywę Królewskich. Ten sezon mógł być przełomowym dla Hiszpana, którego pozycja w zespole Zinedine'a Zidane'a rosła - już teraz wiadomo jednak, że nie będzie.
 
Tuż po zdobyciu bramki w meczu towarzyskim w amerykańskim Landover pomocnik wybrał się pod własne pole karne, aby pomóc w powstrzymaniu Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Podczas niegroźnie wyglądającego starcia z Gabończykiem niefortunnie postawił nogę i błyskawicznie runął na murawę.
 
Kamery uchwyciły straszny grymas bólu na twarzy piłkarza Królewskich i kilka minut później zniesiono go z murawy. - Po meczu Marco od razu udał się do szpitala. To jego kolano - mówił bardzo zaniepokojony Zidane na pomeczowej konferencji. Już w szpitalu postawiono najgorszy możliwy scenariusz.
 
Kilkanaście godzin po zakończeniu spotkania poznaliśmy już precyzyjną diagnozę przedstawioną przez klub. Asensio zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie oraz uszkodził łąkotkę boczną, skutkiem czego straci nawet cały sezon 2019/2020. Jego rozbrat z futbolem potrwa od ośmiu do dziewięciu miesięcy.
 
 
W najbliższych dniach 23-latek przejdzie operację, a potem zacznie długi proces rehabilitacji.
 
– Marco to wielki piłkarz. Jego kontuzja to fatalna wiadomość dla całego zespołu. Możemy go tylko wspierać – powiedział Alvaro Odriozola, kolega Asensio z boiska.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze