ICC: Niefortunny występ de Ligta. Pokonał... Szczęsnego (WIDEO)

Juventus pokonał po serii rzutów karnych Inter w spotkaniu w ramach turnieju International Champions Cup. W regulaminowym czasie gry było 1:1, a trafienia zanotowali Cristiano Ronaldo i... Matthijs de Ligt. Były zawodnik Ajaksu zaskoczył Wojciecha Szczęsnego w pierwszej połowie meczu.

Holenderski defensor strzelił samobója już w 10. minucie meczu. Z rzutu rożnego dośrodkował Stefano Sensi, a de Ligt na tyle niefortunnie interweniował, że pokonał własnego bramkarza. Do remisu w drugiej połowie doprowadził Ronaldo, który popisał się skutecznym uderzeniem z rzutu wolnego.

W serii jedenastek górą był Juventus, choć piłkarze "Starej Damy" również nie ustrzegli się błędów. Z karnych pomylili się bowiem Adrien Rabiot i Federico Bernardeschi. W szeregach Interu dobrze dysponowanego Gialuigiego Buffona nie potrafili pokonać jednak Andrea Ranocchia, Samuele Longo oraz Borja Valero i to podopieczni Maurizio Sarriego wygrali całe spotkanie.

Juventus - Inter Mediolan 1:1 (1:0)
Bramki: Cristino Ronaldo 68 - Matthijs de Ligt 10 (s)

W serii rzutów karnych Juventus wygrał 4:3.

WYNIKI I TABELA INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

W okresie wakacyjnym na kanałach Polsat Sport Premium nie brakuje emocji i wielkich wydarzeń sportowych. W sierpniu widzowie obejrzą starcie klubowych gigantów poprzedniego sezonu, czyli mecz o Superpuchar Europy Liverpool FC – Chelsea Londyn. W obu kanałach Polsat Sport Premium są również emitowane wszystkie najlepsze mecze Ligi Mistrzów sezonu 2018/2019, a także historyczne finały tych rozgrywek. Tylko na kanałach Polsat Sport Premium można było zobaczyć na żywo wszystkie mecze Copa America.