Czerwiński: Popełniamy za dużo prostych błędów

- W ostatnim czasie popełniamy za dużo prostych błędów - powiedział Jakub Czerwiński po tym, jak Piast Gliwice pokonał Riga FC 3:2 w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Mistrzowie Polski nie popisali się przy straconych bramkach.

Mariusz Hawryszczuk: Chyba nie tak to miało wyglądać. Dwa gole strzelone przez zespół z Rygi sprawiają, że w meczu wyjazdowym może być bardzo trudno. Dwa poważne błędy sprawiły, że było nerwowo.

Jakub Czerwiński: W ostatnim czasie popełniamy za dużo prostych błędów. Na koniec udało nam się jednak wygrać. To nie jest duża zaliczka, ale jednak jakaś zaliczka jest… Nie byliśmy sobą, nie mogliśmy złapać odpowiedniego rytmu. (...) Piłka nożna to gra błędów.

Wracając do pierwszej połowy, to nie był Piast Gliwice z meczów z BATE Borysów. Było daleko do tamtej drużyny.

Tak, zgadzam się z tym w stu procentach. Nie byliśmy sobą. Sam zastanawiałem się w przerwie, co jest tego przyczyną, co się z nami dzieje. Nie mieliśmy dobrego dnia. Oby to był ostatni taki dzień.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.