Eliminacje MŚ: Portugalia - Polska. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Reprezentacja Polski zmierzy się z Portugalią w kolejnym meczu turnieju kwalifikacyjnego do MŚ 2019 w beach soccerze. Obydwie drużyny przegrały swoje pierwsze spotkania drugiej fazy grupowej i przed bezpośrednim bojem stoją pod ścianą. Transmisja meczu Portugalia - Polska w Polsacie Sport Extra.

Turniej kwalifikacyjny do MŚ rozgrywany jest w Moskwie, a Polacy po pokonaniu Niemców w drugiej rundzie eliminacji znaleźli się w decydującej fazie imprezy. W niej trafili do czterozespołowej grupy, z której dwa zespoły bezpośrednio awansują na tegoroczne MŚ w Asuncion. Pierwsze spotkanie nie poszło jednak po myśli podopiecznych Marcina Stanisławskiego. Co prawda prowadziliśmy po trzech minutach po golu Daniela Barana, ale kolejne trzy trafienia były dziełem Włochów, którzy wygrali 3:1.

Inauguracja drugiej fazy grupowej nie była również udana dla reprezentacji Portugalii, która była faworytem w starciu z Białorusią. Portugalczycy przegrali jednak pierwszą tercję 0:1, a w drugiej Białorusini jeszcze powiększyli prowadzenie. W ostatniej odsłonie piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego walczyli o odwrócenie losów rywalizacji, ale ostatecznie przegrali 2:3.

Przegrany meczu Portugalia - Polska praktycznie pożegna się więc z marzeniami o zajęciu jednego z dwóch miejsc dających bezpośredni awans na mundial w Paragwaju. Trzeba jednak pamiętać, że na mistrzostwa świata z turnieju w Moskwie awansuje pięć drużyn - po dwie najlepsze z każdej z dwóch grup, a także zwycięzca spotkania barażowego. W nim zmierzą się ekipy, które w grupach zajęły trzecie lokaty.

W pierwszym czwartkowym meczu turnieju w Moskwie Włochy zmierzą się z Białorusią o 15:15. Początek spotkania Portugalia - Polska o 16:30. Transmisje obu meczów w Polsacie Sport Extra.