El. MŚ w beach soccerze: Porażka z Portugalią i koniec marzeń

Reprezentacja Polski przegrała z Portugalią 3:8 w meczu turnieju kwalifikacyjnego do MŚ 2019 w beach soccerze. Na początku spotkania nasz reprezentacja rozbudziła nadzieje kibiców na udany występ, ale od stanu 3:3 do głosu doszli rywale, którzy osiągnęli zdecydowaną przewagę. Portugalczycy zachowali szansę na awans do turnieju finałowego, Polakom pozostaje walka o siódme miejsce eliminacji. Miejsce, które nic nie daje.

Mecz zaczął się doskonale dla reprezentacji Polski. Już w pierwszej minucie gola strzelił Filip Gac. Portugalczycy szybko na to odpowiedzieli, ale nasi znów wyszli na prowadzenie. To mocno zirytowało rywali, którzy tak jak Biało-czerwoni przegrali pierwszy mecz tej fazy i tak jak nasza drużyna, stali "pod ścianą". Porażka za trzy punty oznaczała bowiem koniec marzeń o awansie. Portugalczycy przycisnęli i wyszli na prowadzenie 3:2, ale swoją druga bramkę w tym spotkaniu zdobył Daniel Baran i pierwsza tercja zakończyła się remisem.

Niestety w drugiej przyszła katastrofa. Polacy stracili w niej aż pięć goli. Rywale grali coraz swobodniej i dowieźli ten wynik do końca meczu.

W rozegranym wcześniej spotkaniu tej samej grypy faworyzowani Włosi przegrali z Białorusinami. Decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali nasi wschodni sąsiedzi. To oni są liderami grupy pierwszej, w której Polska zajmie czwarte miejsce, a w ostatnim spotkaniu grupowym zagra własnie z Białorusią (26 lipca o godzinie 15:15). To nie będzie ostatni mecz Polaków na turnieju w Moskwie. W sobotę powalczą z najsłabszym zespołem z drugiej grupy.

Polska - Portugalia 3:8 (3:3, 0:5, 0:0)
Bramki: Gac (1'), Baran (7', 12') - Coimbra (4'), Brilhante (8'), Leo Martins (10', 24'), Madjer (17'), Von (19', 21'),  Jordan (23').

Skład Polski: Maciej Marciniak, Patryk Sobczak, Daniel Baran, Maciej Daniluk, Paweł Friszkemut, Filip Gac, Jakub Jesionowski, Konrad Kubiak, Tomasz Poźniak, Bartosz Szloser.