Heynen skreślił pierwsze nazwisko!

Siatkówka
Heynen skreślił pierwsze nazwisko!
fot. Cyfrasport

Szkoleniowiec reprezentacji Polski, Vital Heynen przed kwalifikacjami olimpijskimi musi skreślić nazwiska trzech zawodników. Według doniesień Przeglądu Sportowego pierwszym z nich został Łukasz Kaczmarek, który brał udział w przygotowaniach w Zakopanem, ale nie pojechał do Opola, gdzie reprezentacja Polski rozegra towarzyskie mecze z Holandią (27 i 28 lipca).

Kaczmarek nie weźmie także udziału w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (1-3 sierpnia). W przypadku kontuzji jednego z reprezentantów, siatkarz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ma być do dyspozycji trenera.

 

Przed turniejem kwalifikacyjnym Vital Heynen zmuszony jest zredukować kadrę do czternastu zawodników. W Opolu jest aż sześciu przyjmujących: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Bartosz Bednorz i Bartosz Kwolek. Rywalizacja prawdopodobnie trwa między nimi oraz środkowymi: Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek i Jakub Kochanowski.

 

W meczach towarzyskich z reprezentacją Holandii w Biało-Czerwonych barwach zadebiutuje Leon, któremu 24 lipca skończyła się karencja nakładana przez FIVB na siatkarzy zmieniających barwy narodowe.

 

Transmisja meczów Polska - Holandia w sobotę od godz. 16:00 oraz w niedzielę od godz. 16:30 w Polsacie Sport.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze