Piłkarz Barcelony wściekły na klub! De Jong przejął jego numer

Piłka nożna
Piłkarz Barcelony wściekły na klub! De Jong przejął jego numer
fot. PAP

FC Barcelona zbroi się na kolejny sezon, a jednym z największych transferów w historii klubu został Frenkie De Jong z Ajaksu Amsterdam. Klub obiecał Holendrowi numer 21, jednak zapomniał, że... ktoś już nosi taki numer na plecach. Carlos Alena miał powody do złości...

Alena jest jednym z najbardziej perspektywicznych zawodników Dumy Katalonii i w ubiegłym sezonie pukał do drzwi pierwszego zespołu. W samej La Liga 21-latek spędził na boisku 631 minut, notując 17 występów i dwie bramki.
 
W kampanii 2019/2020 jego rola może być jeszcze większa, jednak klub nie popisał się w kontekście pomocnika jeszcze przed sezonem. 
 
Przybycie do klubu De Jonga za wiele milionów jest oczywiście wielkim wydarzeniem i Holender może zostać gwiazdą Barcy na lata, jednak mistrz Hiszpanii nie powinien w ten sposób traktować innego z zawodników. Podczas transferu De Jongowi obiecano numer 21, a ten został już wcześniej zarezerwowany właśnie przez Alenę...
 
- Nie mogę czuć się dobrze z tym, że zarząd obiecał Frenkiemu numer i mnie o tym nie poinformował. Wystarczyłaby jedna wiadomość. To powinna być sprawa między nami. Frenkie w pokorny sposób poprosił mnie o numer i powiedział, że decyzja należy do mnie. Nie musiałem się zbyt długo zastanawiać - powiedział hiszpański pomocnik.
 
Ostatecznie mały spór został złagodzony, a Alena ubierze w tym sezonie koszulkę z numerem 19.
 
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze