Meksykanin zadziwił wszystkich kibiców i całe środowisko bokserskie, gdy 1 czerwca w Madison Square Garden pokonał Joshuę, odbierając mu mistrzowskie pasy organizacji WBA, WBO, IBF i IBO. Porażka z Ruizem Jr była pierwszą w zawodowej karierze "AJ-a", a teraz wydaje się, że perspektywa rewanżu na Wembley lub Millennium Stadium w Cardiff może być bardziej odległa niż początkowo się wydawało.

 

Na wieść o dopingowej wpadce Whyte'a Meksykanin napisał na Twitterze: "Nie przyjadę na rewanż do Wielkiej Brytanii. #Tobyłabyustawka".

 

 

Whyte wpadł już przed pojedynkiem z Oscarem Rivasem, który odbył się w sobotę 20 lipca. W organizmie Brytyjczyka wykryto co najmniej dwie niedozwolone substancje, jednak do walki dopuszczono, argumentując to tym, że nie zbadano jeszcze zawartości próbki B i w przypadku nie potwierdzenia się wyników, Whyte zostanie oczyszczony z zarzutów.

 

Zdaje się jednak, że zdaniem Ruiza do walki nie powinno w ogóle dojść, tym bardziej że Rivas nie został poinformowany o podejrzeniach stosowania dopingu przez jego przeciwnika.

 

Zapytany przez jednego z fanów o to, czy od początku zamierzał unikać rewanżu, Meksykanin odpowiedział: "Po prostu chciałbym się bić według uczciwych zasad. Niezrozumiałe jest dla mnie to, że Rivas nic nie wiedział o wynikach Whyte'a. Chcę i będę się bił z Joshuą, ale jeżeli będę miał pewność, że będzie to sprawiedliwe dla każdego. Kocham ludzi, którzy potrafią prowadzić dyskusje o boksie bez obrażania innych. Bez względu na to czy walka odbędzie się w USA, czy na Wyspach, mogę Was zapewnić, że będzie to kolejna niezapomniana noc!".

 

 

Po wygranej z Rivasem, Whyte ustawił się w kolejce do Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO), ale ze względu na wpadkę dopingową jest bardzo mało prawdopodobne, że do tej walki w ogóle dojdzie. Tym bardziej że "Bronze Bomber" zdążył już nazwać na Instagramie niedoszłego przeciwnika "oszustem" i "osłem roku".

 

Wygląda więc na to, że jeżeli Ruiz Jr nie zgodzi się na rewanż na warunkach Joshuy, promotor tego drugiego może mieć twardy orzech do zgryzienia.