Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego nie przestają spekulować na temat transferu Icardiego do SSC Napoli. Co za tym idzie, we Włoszech pojawia się coraz więcej głosów, że w przypadku przyjścia do SSC Napoli Argentyńczyka, klub zmieni wówczas Milik.

 

"La Gazzetta dello Sport" donosi, że 48-krotny reprezentant Polski miałby być bohaterem głośnej wymiany w lidze włoskiej. Jest ona ściśle związana z przyjściem do SSC Napoli Icardiego. 25-latek powędrowałby do Interu podczas, gdy o rok starszy były kapitan "Nerazzurrich" zasiliłby szeregi zespołu prowadzonego przez Carlo Ancelottiego. Klub spod Wezuwiusza miałby dopłacić do tej transakcji 20 mln euro.

 

Wcześniej media łączyły wychowanka Rozwoju Katowice z transferem do klubów hiszpańskich - Valencii oraz Betisu Sewilla. Ponadto w kontekście ewentualnego odejścia Polaka wymienia się również Romę, jako potencjalnego nowego pracodawcę.

 

Icardi według wcześniejszych zapowiedzi władz Interu oraz nowego trenera ekipy ze stolicy Lombardii - Antonio Conte, jest skończony w klubie. Jeżeli nie zmieni barw w letnim oknie transferowym, nie będzie miał miejsca w drużynie z San Siro. Kontrakt dwukrotnego króla strzelców Serie A z mediolańczykami obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Umowa Milika z wicemistrzem Włoch również jest ważna jeszcze przez dwa lata.