Eliminacje MŚ: Polacy otarli łzy. Minimalna wygrana z Białorusią

Reprezentacja Polski w beach soccerze wygrała w Moskwie z Białorusią 4:3 w ostatnim meczu drugiej fazy grupowej eliminacji MŚ 2019. Polacy już dzień wcześniej stracili szansę na awans na mundial w Paragwaju.

Podopieczni Marcina Stanisławskiego na turnieju kwalifikacyjnym do MŚ 2019 w Moskwie pokonali w pierwszej fazie grupowej Czechów (3:2), Kazachstan (3:2) oraz Niemców (3:2) po dogrywce w 1/8 finału. Biało-czerwoni nie sprostali jednak dwukrotnie Włochom (1:4) i (1:3), a w meczu o wszystko ulegli Portugalczykom aż 3:8 i stracili szansę na awans do turnieju finałowego MŚ 2019. Polakom pozostała walka o siódme miejsce eliminacji i honor.

W ostatnim spotkaniu drugiej fazy grupowej nasi piłkarze mierzyli się z rewelacyjną Białorusią, która była liderem tabeli i była już pewna awansu na mundial. Białorusini nie zamierzali jednak odpuszczać zawodnikom reprezentacji Polski i w 7. minucie pierwszej tercji wyszli na prowadzenie po ładnej akcji i trafieniu Ivana Kanstantsinau. Jeszcze w tej części gry nasi gracze znowu pozwolili sobie na dekoncentrację w obronie, co wykorzystał ładną przewrotką Dzianis Samsonov.

W drugiej tercji mało wskazywało na powrót do meczu podopiecznych Marcina Stanisławskiego. Wystarczyła jednak ładna akcja i cudowny strzał Jakuba Jesionowskiego w końcówce, by złapać kontakt z przeciwnikiem. Polacy poszli za ciosem i w ostatnich sekundach tej odsłony było 2:2, tym razem po uderzeniu Daniela Barana z rzutu karnego.

Ostatnie 12 minut rozpoczynało się więc przy wyniku remisowym, który nie zadowalał jednak biało-czerwonych. W 32. minucie niezbyt dobry strzał Filipa Gaca przeleciał pod rękami białorskiego bramkarza i było już 3:2 dla Polaków. Ci stracili jednak koncentrację, co błyskawicznie wykorzystał Illia Savich, trafiając na 3:3. Szaleństwo na piasku trwało w najlepsze w końcówce meczu, a błąd rywali ponownie wykorzystał Baran. To on zapewnił nam triumf 4:3.

Mimo wygranej nad Białorusią zajęliśmy czwarte miejsce w grupie i w sobotę zagramy o 7. lokatę turnieju w Moskwie. Marzenia o mundialu już wcześniej prysły jak bańka mydlana.

Polska - Białoruś 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Bramki: Jasionowski (20'), Baran (23', 35'), Gac (32') - Kanstantsinau (7'), Samsonov (11'), Savich (35')