Guardiola wskazał najbardziej utalentowanego piłkarza, jakiego widział

Piłka nożna
Guardiola wskazał najbardziej utalentowanego piłkarza, jakiego widział
fot. PAP

Trener Manchesteru City przyznał, że Phil Foden ma największy talent spośród piłkarzy, których trenował. - Jego problemem jest to, że trener czasami nie wystawia go w pierwszej jedenastce - powiedział.

Nazywany przez Anglików "Iniestą ze Stockport" Foden jest wyceniany na 25 milionów funtów. Nie ma jednak łatwo, gdyż musi rywalizować z wieloma gwiazdami światowej piłki. Jego rywalami są m.in. Kevin de Bruyne, Fernandinho, David Silva, a od tego sezonu dojdzie jeszcze Rodrigo. Mimo to 19-latek od dwóch lat otrzymuje szanse od Pepa Guardioli. Na początek było to niespełna 600 minut, co przełożyło się na gola i dwie asysty. W zeszłym roku Foden zagrał 1107 minut, podczas których zdobył siedem bramek i zaliczył dwie asysty.

 

Jego rozwój na pewno przebiega w dobrym kierunku, a Guardiola jest zadowolony z postępów. Żeby jeszcze bardziej wzmocnić pewność siebie młodego zawodnika, wypowiedział się na jego temat w niezwykle pozytywnym tonie.

- To najbardziej utalentowany piłkarz, jakiego widziałem. Jego problemem jest to, że jest trener czasami nie wystawia go w pierwszej jedenastce. Zasługuje na wszystkie minuty, ale z takimi konkurentami to nie jest proste. Wie, że chcę mu pomóc - powiedział.

To z pewnością wielkie wyróżnienie, gdyż Guardiola trenował w przeszłości wiele młodych gwiazd światowego futbolu.

 

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze