KMŚ: Poznaliśmy datę tegorocznego turnieju

Piłka nożna
KMŚ: Poznaliśmy datę tegorocznego turnieju
fot. PAP

Tegoroczne klubowe mistrzostwa świata w piłce nożnej rozpoczną się 11 grudnia, a zakończą dziesięć dni później - ogłosiła w piątek FIFA. Gospodarzem będzie Katar. To przedostatni turniej w obecnej formule. Od 2021 roku w rozgrywkach wezmą udział już 24 drużyny.

Na razie znani są trzej uczestnicy tegorocznej edycji. To triumfator europejskiej Ligi Mistrzów Liverpool, mistrz CONCACAF - meksykański CF Monterrey, a także Oceanii - Hienghene Sport z Nowej Kaledonii. Klub reprezentujący gospodarza Katar zależy od wyników trwającej Ligi Mistrzów AFC.

 

Zespoły z Afryki, Azji i Ameryki Południowej zostaną wyłonione w najbliższych miesiącach.

 

Losowanie zaplanowano na 16 września w Zurychu. Triumfator europejskiej Ligi Mistrzów tradycyjnie rozpocznie rywalizację od półfinału - zagra w tej fazie 18 grudnia.

 

W ubiegłym roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trofeum po raz trzeci z rzędu zdobyli piłkarze Realu Madryt. W finale w Abu Zabi "Królewscy" pokonali gospodarza turnieju Al-Ain FC 4:1. Trzecie miejsce zajął River Plate Buenos Aires.

 

To był czwarty triumf Realu w KMŚ po zwycięstwach w latach 2014, 2016 i 2017, a łącznie siódmy, wliczając Puchar Interkontynentalny - 1960, 1998 i 2002.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze