Między kwalifikacjami do igrzysk i finałami ME Heynen rozpocznie treningi z Perugią

Siatkówka
Między kwalifikacjami do igrzysk i finałami ME Heynen rozpocznie treningi z Perugią
fot. Cyfrasport

Jak poinformował klub Sir Safety Conad Perugia nowy trener tej drużyny Vital Heynen pojawi się na pierwszym treningu tego klubu, który zaplanowano na 22 sierpnia. Belg może mieć wówczas do dyspozycji zaledwie trzech zawodników z pierwszej drużyny.

Siatkarze Sir Safety Conad Perugia 22 sierpnia mają rozpocząć przygotowania do zbliżającego się sezonu. Problemem będzie z pewnością długa lista nieobecnych na pierwszych zajęciach. Chodzi oczywiście o siatkarzy zaangażowanych w rozgrywki reprezentacyjne, m.in. Polaka Wilfredo Leona. Pojawić mają się natomiast jedynie środkowy Fabio Ricci, libero Alessandro Piccinelli oraz chorwacki rozgrywający Tsimafei Zhukouski. Drużyna w pierwszym okresie przygotowań ma korzystać ze wsparcia zawodników z zespołów juniorskich.
 
Przez pierwsze dwa dni w treningach ma uczestniczyć również trener Heynen. Dołączy on więc do swej nowej drużyny pomiędzy rozgrywkami reprezentacyjnymi. Po dwóch dniach zajęć w Perugii, belgijski szkoleniowiec powróci do pracy z reprezentacją Polski. Biało-czerwoni, po turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 w Gdańsku (9–11 sierpnia), mają jeszcze zaplanowany start w mistrzostwach Europy (12–29 września) oraz w Pucharze Świata (1–15 października).
 
Przypomnijmy, że już po zatrudnieniu Heynena przez włodarzy Perugii, pojawiły się nieoczekiwane komplikacje. Okazało się, że selekcjoner reprezentacji Polski nie me odpowiednich dokumentów, które uprawniałyby go do prowadzenia klubu Serie A1. Możliwe jednak, że zostanie warunkowo dopuszczony do sprawowania tej funkcji.
RM, Polsat Sport, sirsafetyperugia.it

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze