MŚ w pływaniu: Juraszek w półfinale, olimpijska kwalifikacja sztafety

Paweł Juraszek z dziewiątym czasem (21,97 s) awansował do półfinału zmagań na 50 m stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostw świata w Gwangju. Kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska w Tokio wywalczyła natomiast męska sztafeta 4x200 m kraulem.

Juraszek o udział w finale będzie się ścigał o godzinie 13.41. Najszybszy w eliminacjach był Amerykanin Caeleb Dressel - 21,49. Punktualnie o 14.00 rozpocznie się natomiast finał zmagań na 200 m stylem grzbietowym. Już w czwartek awans do niego z siódmym czasem wywalczył dwukrotny (2013 i 2015) srebrny medalista w tej konkurencji Radosław Kawęcki.

W sztafecie Jan Świtkowski, Jan Hołub, Jakub Kraska i Kacper Majchrzak mieli 11. wynik - 7.12,01. Nie dał on awansu do finału południowokoreańskich mistrzostw, ale na igrzyska kwalifikuje się po 12 najlepszych zespołów. To piąta polska sztafeta, która jest pewna olimpijskiego startu. Wcześniej zapewniły go sobie męska i żeńska 4x100 m kraulem, mieszana 4x100 m stylem zmiennym oraz kobieca 4x200 m kraulem.

W piątek startowało jeszcze troje biało-czerwonych, ale nie przebrnęli eliminacji. Na 100 m stylem motylkowym Konrad Czerniak był 20. - 52,77, Zuzanna Herasimowicz na 200 m stylem grzbietowym zajęła 21. miejsce - 2.11,57, a Paulina Nogaj na 50 m stylem motylkowym 32. - 27,08.