Nowy stadion w Liverpoolu? Inwestycja warta pół miliarda funtów

Piłka nożna
Nowy stadion w Liverpoolu? Inwestycja warta pół miliarda funtów
fot. PAP

Everton ujawnił plany budowy nowego stadionu, który ma się pojawić w północnym Liverpoolu. W dokach Bramleya Moore'a powstanie obiekt mogący pomieścić 52 tysiące widzów. "The Toffees" zaprezentowali zdjęcia projektu wartego pół miliarda funtów.

Klub pokazał projekt nowego stadionu, który miałby znajdować się tuż przy rzece Mersey. Nowy obiekt miałby nawiązywać do portowo-robotniczych tradycji miasta i dobrze komponować się z industrialnym krajobrazem dzielnicy.

Stadion miałby pomieścić 52 tysiące widzów, jednak Everton chciałby później powiększyć ilość krzesełek do 62 tysięcy. Budynek miałby być gotowy w 2023 roku. Pierwsze prace powinny się zacząć na początku przyszłego roku. Władze klubu już rozpoczęły poszukiwania sponsora tytularnego nowego obiektu.

 

Obecny stadion, Goodison Park jest znacznie mniejszy od swojego następcy. W ostatnich latach na mecze Evertonu może przyjść maksymalnie 39 572 kibiców. Bardzo często pojemność bieżącego obiektu nie wystarcza kibicom "The Toffees". Ten historyczny obiekt powstał 126 lat temu w 1892 roku.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie