Pindera: Kownacki to fenomen. Z Arreolą będzie ostra bójka

Sporty walki

W nocy z 3 na 4 sierpnia Adam Kownacki (19-0, 15 KO) zmierzy się z Chrisem Arreolą (38-5-1, 33 KO). Ewentualna wygrana może być dla Polaka przepustką do pojedynku o pas mistrza świata kategorii ciężkiej. - Arreola to wymarzony rywal dla Kownackiego - przyznał ekspert Polsatu Sport Janusz Pindera. Transmisja starcia Kownacki - Arreola w Polsacie i Polsacie Sport.

Dla niepokonanego Kownackiego pojedynek z Arreolą może być szansą na walkę o mistrzostwo świata. Polak i Amerykanin to pięściarze niekalkulujący w ringu i lubiący brutalne wymiany.

- Sądzę, że będzie to ostra bójka, zwłaszcza w pierwszych rundach. Chris Arreola to nie jest człowiek, który w ringu ucieka, nie szuka taktycznych rozwiązań. Idzie do przodu podobnie, jak Adam Kownacki. Z takiego zderzenia musi wyniknąć coś ciekawego - powiedział Pindera.

Zarówno "Babyface", jak i "The Nightmare" posiadają podobne warunki fizyczne. Obaj mają po 191 cm wzrostu, 193 cm zasięgu i ciężkie ręce.

- Nie znam taktyki Arreoli, ale wiadomo, że ma świetnego trenera. Jeśli się ma takich dwóch zawodników, to wydaje się, że na cuda nie ma co liczyć. Nie zobaczymy defensywnego boksowania z kontrataku. To będzie próba męskiej walki. Myślę, że wygra młodszy, silniejszy Adam Kownacki. Powinien to starcie zakończyć przed piątym starciem - stwierdził.

- Arreola to rywal wymarzony dla Polaka. Wiem, że go chciał. Gdyby ustawić listę wymarzonych rywali dla Kownackiego, to Arreola jest na pierwszym miejscu. On chce wygrać efektownie, żeby po raz kolejny zaznaczyć swoją pozycję na liście czekających na walkę o mistrzostwo świata - dodał.

Ewentualna wygrana przybliżyłaby Polaka do walki o mistrzowski pas. Obecnie w kategorii ciężkiej mamy dwóch mistrzów. Niespodziewanym został niedawno Andy Ruiz, który znokautował Anthony'ego Joshuę i został czempionem organizacji WBA, IBF oraz WBO. Drugim mistrzem jest Deontay Wilder (WBC).

- Sądzę, że najlepszym rywalem dla Kownackiego byłby Andy Ruiz. On ma jednak obowiązkowy rewanż z Anthonym Joshuą. Zobaczymy, kiedy do niego dojdzie i jaki będzie wynik. Jest oczywiście Deontay Wilder, ale do niego kolejka jest długa. Najpierw Luiz Ortiz, a następnie rewanż z Tysonem Furym. Myślę, że przyszły rok, około lata walka o mistrzostwo świata dla Kownackiego jak najbardziej realna. Na dziś najważniejsze jest to, żeby pokonać przeszkodę, jaką jest Arreola - powiedział ekspert Polsatu Sport.

- Dla mnie Kownacki to fenomen. Nie do końca wytłumaczalny. Niewiele wskazywało na to, że ta kariera nabierze takiego tempa - dodał.

Transmisja hitowej walki Adam Kownacki - Chris Arreola w nocy z 3 na 4 sierpnia w Polsacie i Polsacie Sport.

Krystian Natoński, IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze