Tour de France: Wzruszający gest. Ogrzał zziębniętego chłopca koszulką lidera (WIDEO)

Inne
Tour de France: Wzruszający gest. Ogrzał zziębniętego chłopca koszulką lidera (WIDEO)
fot. PAP

Do wzruszającej sceny doszło podczas tegorocznej edycji Tour de France. Będący liderem klasyfikacji generalnej Julian Alaphilippe widząc przemarzniętego chłopca oddał mu swój żółty plastron lidera. Wszystko uchwyciły kamery, a nagranie robi furorę w internecie.

Alaphilippe wspiął się na wyżyny własnej wytrzymałości pod koniec 18. etapu kolarskiego wyścigu Tour de France. Wydawało się, że zawodnik teamu Deceuninck-Quick-Step zanotuje sporą stratę na podjeździe pod Col du Galibier, ale wszystko odrobił na zjeździe i ostatecznie po raz kolejny odebrał żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej.

 

Nie nacieszył się nią jednak długo... Po zejściu z podium dostrzegł w tłumie zmarzniętego chłopca i bez chwili zastanowienia oddał mu żółty plastron. Gest, na jaki zdobył sie zawodnik, został doceniony przez internautów, a nagranie momentu przekazania żółtej koszulki podbija sieć.

 

 

Alaphilipp ciężko pracuje na sukces w tegorocznej edycji Tour de France. Odkąd objął prowadzenie po 3. etapie stracił je tylko na dwa dni na rzecz Włocha Giulio Ciccone. Przed Francuzem dwa kluczowe etapy - piątkowy i sobotni. Obecnie ma półtorej minuty przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Eganem Bernalem. Koniec wyścigu w niedzielę.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie