Ajax z Superpucharem Holandii! Dolberg z najszybszym golem w historii rozgrywek

Ajax Amsterdam pokonał PSV Eindhoven 2:0 w meczu o Superpuchar Holandii. Gole dla ekipy Erika ten Haga strzelali Kasper Dolberg oraz Daley Blind. Trafienie pierwszego z nich miało miejsce w 35. sekundzie spotkania i było najszybszą w historii bramką w tych rozgrywkach.

Ajax triumfował zarówno w Eredivisie, jak i w Pucharze Holandii. Spowodowało to, że w Superpucharze mierzył się z wicemistrzem. Ekipa z Eindhoven ma w swojej historii najwięcej, bo aż 11 tych trofeów. Ajax przed sobotnim spotkaniem mógł się pochwalić ośmioma.

Przed sezonem z Ajaksem pożegnało się dwóch piłkarzy, którzy stanowili w dużej mierze o jego sile i mieli ogromny wpływ na awans do półfinału Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie. Chodzi oczywiście o Matthijsa de Ligta, który trafił do Juventusu oraz o nowy nabytek Barcelony Frenkiego de Jonga.

Mimo tej straty piłkarze z Amsterdamu zaczęli piorunująco. W 35. sekundzie podanie Donny'ego van de Beeka na bramkę zamienił Dolberg. Było to najszybsze trafienie w historii meczów o Tarczę Johana Cruijffa, jak nazywane jest to trofeum.

Spotkanie w pierwszych 45 minutach toczone było lekko pod dyktando mistrzów Holandii, którzy nie potrafili jednak podwyższyć prowadzenia. Udało im się tu chwilę po przerwie. Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Blind. Duże pretensje do piłkarzy Ajaksu mieli zawodnicy PSV, gdyż w trakcie trwania akcji na boisku leżał jeden z zawodników z Eindhoven.

Więcej goli już nie oglądaliśmy. Ajax wygrał pewnie 2:0 i po raz dziewiąty zdobył Superpuchar Holandii.

Ajax - PSV 2:0 (1:0)
Bramki: Dolberg 1, Blind 53

Ajax: Onana - VeltmanSchuurs, Martinez (Schone 59'), Dest - Marin, Blind (Magallan 84') - Tadic, van de Beek, Promes (Ziyech 59') - Dolberg

PSV: Zoet - DumfriesLuckassenBoscagliSadilek - Rosario, Hendrix (Gutierrez 46') - Bruma (Malen 46'), Bergwijn (Lozano 59'), Gakpo - Lammers

Żółte kartki: VeltmanDest - HendrixGakpoLuckassen