Fortuna 1 Liga: Miedź Legnica - Odra Opole. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Miedź Legnica i Odra Opole zmierzą się w spotkaniu 1. kolejki Fortuna 1 Ligi 2019/2020. Legniczanie wracają na pierwszoligowy front po rocznym pobycie w Ekstraklasie. Relacja i wynik na żywo z meczu Miedź Legnica - Odra Opole od 18:00 na Polsatsport.pl.

W lipcu 2018 roku legniczanie przygotowywali się pod wodzą Dominika Nowaka do historycznego sezonu w Ekstraklasie. Debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej nie poszedł jednak po myśli Miedzi, która nie poradziła sobie z rolą beniaminka i już po roku ponownie znalazła się w pierwszej lidze. Trener Nowak wciąż ma jednak zaufanie włodarzy Miedzi i z nowymi pomysłami oraz zawodnikami spróbuje znowu wywalczyć awans. Obok Stali Mielec to właśnie ekipa z Legnicy jest typowana jako główny kandydat do zajęcia jednej z dwóch pierwszych lokat w tabeli.

 

Miedź będzie musiała sobie jednak radzić bez masy graczy, którzy byli kluczowi w poprzednim sezonie: Rafała Augustyniaka, Juana Camary, Joana Romana i wielu, wielu innych. Pojawili się jednak ich następcy w postaci między innymi Valerijsa Sabali czy Łukasza Załuski. Tak ciekawie nie było w Odrze, w której postawiono przede wszystkim na stabilizację. Nie ma żadnych nowych, dużych nazwisk, a Mariusz Rumak pożegnał się tylko z kilkoma piłkarzami, którzy stanowili o sile opolan w poprzednim sezonie. Teoretycznie nie jest to ostatni rok obowiązywania kontraktu Rumaka, ale nadchodząca kampania może dać wiele odpowiedzi osobom zarządzającym Odrą...

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Miedź Legnica - Odra Opole od 18:00 na Polsatsport.pl.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze