Fortuna 1 Liga: Spadkowicze na remis. Odra i Podbeskidzie z cennymi zdobyczami

Miedź Legnica zremisowała bezbramkowo z Odrą Opole w pierwszym meczu po smutnym powrocie do Fortuna 1 Ligi. Gole padły za to w Sosnowcu, ale tam również padł remis w starciu Zagłębia z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Pierwszy ze spadkowiczów - Miedź, w spotkaniu otwierającym sezon piłkarski w Legnicy mierzyła się z prowadzoną przez Mariusza Rumaka Odrą Opole. Pierwsza połowa rozczarowała, a kibice zobaczyli tylko dwa celne strzały, z których żaden nie znalazł drogi do siatki. Najbliżej bramki był Petteri Forsell, ale piłka po uderzeniu Fina zatrzymała się na poprzeczce. W drugiej części gry gole także nie padły i otwarcie sezonu na Dolnym Śląsku zakończyło się rozczarowującym bezbramkowym remisem.

W drugim meczu, w którym można było obserwować formę spadkowicza - Zagłębie Sosnowiec podejmowało Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spotkanie opóźniło się ze względu na ulewę, która przeszła nad Stadionem Ludowym w Sosnowcu kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem. W trudnych warunkach przed przerwą lepiej radę dawali sobie goście, którzy prowadzili od 26. minuty po golu Karola Danielaka.

Piętnaście minut w szatni odmieniło jednak oblicze sosnowiczan, którzy już w 47. minucie doprowadzili do wyrównania. Zdobywcą bramki został jeden z nowych nabytków Zagłębia - Fabian Piasecki. Więcej goli już nie padło i Zagłębie zremisowało z Podbeskidziem 1:1.

Miedź Legnica - Odra Opole 0:0

Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)
Bramki: Piasecki (47') - Danielak (26')