Fortuna 1 Liga: Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Zagłębie Sosnowiec i Podbeskidzie Bielsko-Biała staną w szranki w 1. kolejce Fortuna 1 Ligi. Sosnowiczanie wracają do pierwszoligowej rzeczywistości po sezonie spędzonym w Ekstraklasie, natomiast dla "Górali" będzie to już czwarty sezon z rzędu w drugiej klasie rozgrywkowej. Relacja i wynik na żywo z meczu Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała od 18:00 na Polsatsport.pl.

Lista piłkarzy, którzy pożegnali się z Zagłębiem jest równie długa jak lista, na której znajdują się nowe nabytki klubu. Kontrakty rozwiązali m.in. Mateusz Cichocki, Dawid Kudła, Sebastian Milewski, Martin Pribula, Żarko Udovicić. Kto przyszedł w zamian? Rafał Grzelak, Patryk Mularczyk, Konrad Budek oraz cała rzesza młodych zawodników. To każe ostrożnie podchodzić do szans sosnowiczan związanych z atakiem na powrót do Ekstraklasy. Nową gwardię ma poprowadzić Radosław Mroczkowski, który do najwyższej klasy rozgrywkowej awansował już dwa lata temu z Sandecją. Dzień przed startem rozgrywek okazało się również, że będzie miał do dyspozycji w drużynie... bratanka Clarence'a Seedorfa - Quentina.

 

Odkąd w 2016 r. piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała spadli z ekstraklasy przed każdym sezonem pierwszej ligi są wymieniani w gronie drużyn, które mogą się włączyć do walki o awans. Jednak obecnie prezes klubu Bogdan Kłys jest ostrożny w deklaracjach. - Nie pompujmy balonika. Tylko róbmy swoje i grajmy jak najlepiej potrafimy - mówi Kłys, który pozostawił na stanowisku trenera Krzysztofa Brede. Do drużyny dołączyli m. in. Dmytro Baszlaj, Rafał Figiel, czy Tomasz Nowak, który ostatnio występował właśnie w Zagłębiu Sosnowiec. Z kolei z Bielska-Białej odeszło 11 graczy, w tym Kacper Kostorz czy Valerijs Sabala.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała od 18:00 na Polsatsport.pl.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie