MŚ w pływaniu: Juraszek siódmy w finale na 50 m stylem dowolnym

Paweł Juraszek zajął siódme miejsce w finale na 50 m stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostw świata w południowokoreańskim Gwangju. Uzyskał czas 21,67. Triumfował broniący tytułu Amerykanin Caeleb Dressel (21,04).

Drugie miejsce zajęli ex aequo Brazylijczyk Bruno Fratus i reprezentant Grecji Kristian Gkolomeev. Osiągnęli wynik 21,45 i obu przyznano srebrne medale. Brązowy otrzymał na mecie Rosjanin Władimir Morozow - 21,53.

Juraszek miał świetny czas reakcji na starcie, ale później został wyprzedzony przez kilku rywali. Ostatecznie uplasował się na siódmej pozycji. Jego czas 21,67 był o dwie setne sekundy lepszy niż w półfinale.

Najszybszy na tym dystansie Dressel wywalczył już w Gwangju pięć medali, w tym cztery złote, a przed nim kolejne starty.

Dzień wcześniej czwarte miejsce w finale na 200 m stylem grzbietowym zajął Radosław Kawęcki. Triumfował broniący tytułu Rosjanin Jewgienij Ryłow, do którego Polak stracił prawie trzy sekundy.

W sobotę nad ranem polskiego czasu do półfinału zmagań na 50 m stylem dowolnym awansowała Katarzyna Wasick, która miała 14. czas eliminacji (24,97 s). Później Polka już sobie nie poradziła, a rezultat 25,03 dał jej szesnaste, ostatnie miejsce w półfinałach. Najszybsza, podobnie jak w eliminacjach, była słynna Szwedka Sarah Sjoestroem - 24,05.

Wcześniej w sobotę Paweł Juraszek zajął siódme miejsce w finale na 50 m stylem dowolnym. Uzyskał czas 21,67. Triumfował broniący tytułu Amerykanin Caeleb Dressel (21,04).

Pozostali Polacy odpadli tego dnia w eliminacjach. Sztafeta mieszana 4x100 m kraulem, w składzie: Jakub Kraska, Jan Hołub, Wasick i Aleksandra Polańska, została sklasyfkowana na 10. pozycji.

Na 50 m stylem grzbietowym Tomasz Polewka był dziewiętnasty, na 1500 m kraulem Wojciech Wojdak zajął 23. miejsce, a Weronika Hallmann na 50 m stylem klasycznym była 29.