Szybkie zwycięstwo mistrza FEN w Chinach! UFC coraz bliżej?

Sporty walki
Szybkie zwycięstwo mistrza FEN w Chinach! UFC coraz bliżej?
fot. Polsat Sport

Mateusz Rębecki dopisał do rekordu siódme zwycięstwo z rzędu! Na gali Battlefield Fighting Championship pokonał przed czasem Kaika Brito (12-2, 9 KO, 3 SUB). Mistrz FEN w wadze lekkiej nie ukrywa, że jego marzeniem jest UFC. Czy już niedługo się ono spełni?

"Chińczyk" ma na koncie tylko jedną porażkę i już siedem zwycięstw z rzędu. Na gali w Makau (Chiny) zmierzył się z mającym podobne aspiracje Brazylijczykiem Kaiką Kaikiem Brito. Poważny test został przez Rębeckiego zdany z wyróżnieniem. Choć na początku jego przeciwnik notował pewne sukcesy w płaszczyźnie stójkowej, to kiedy walka trafiło do klinczu lub parteru, przewagę miał Polak.

 

Druga i trzecia runda przebiegała pod dyktando Rębeckiego, który konsekwentnie rozbijał Brazylijczyka. Jego zwycięstwo na punkty nie było zagrożone, lecz pod koniec pojedynku sędzia postanowił wkroczyć do akcji. Rębecki zasypał Brito ciosami w parterze, wcześniej wykluczając jego rękę krucyfiksem. Na 30 sekund przed końcem było po wszystkim. 

Czy to oznacza, że mistrz wagi lekkiej Fight Exclusive Night przybliżył się do największej organizacji MMA na świecie? Rębecki nie ukrywa, że UFC jest jego aktualnym celem. Jego niezwykle efektowny styl z pewnością spodobałby się przedstawicielom amerykańskiego giganta.

 

Wynik walki: 

Mateusz Rębecki (9-1, 5 KO, 4 SUB) pokonał przez TKO w trzeciej rundzie Kaika Brito (12-2, 9 KO, 3 SUB)

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze