Drugi mecz Leona w kadrze! Polska - Holandia. Transmisja w Polsacie Sport

W niedzielę dojdzie do drugiego spotkania towarzyskiego pomiędzy Polską a Holandią. W sobotę Biało-Czerwoni wygrali 4:0, a istotnym wydarzeniem był debiut Wilfredo Leona z orzełkiem na piersi. Transmisja meczu Polska - Holandia w Polsacie Sport.

Przed reprezentacją Polski ciekawy okres. Po zakończeniu Ligi Narodów podopieczni Vitala Heynena rozpoczęli przygotowania eliminacji igrzysk olimpijskich 2020. Polacy zaczynają spokojnie, od dwóch meczów z Holendrami. W pierwszym wygraliśmy 4:0 (obie drużyny umówiły się, że przy stanie 3:0 rozegrany zostanie jeszcze jeden set).

W sobotnim spotkaniu w reprezentacji Polski zadebiutował Leon, który na pierwszy mecz w biało-czerwonych barwach czekał pięć lat. Urodzony na Kubie zawodnik zdobył kilka punktów w dwóch pierwszych setach. Następnie selekcjoner postanowił dać szansę innym siatkarzom. Sam Leon przyznał, że jest kilka elementów do poprawienia, zwłaszcza zagrywka. Dodał jednak, iż jest zadowolony z debiutu. W niedzielę będzie miał okazję do poprawienia swoich statystyk.

Po meczach kontrolnych z ekipą "Oranje" Polakom przyjdzie gościć trzy reprezentacje podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Biało-Czerwoni zagrają z Serbią, Finlandią oraz Brazylią. Będzie to bezpośredni sprawdzian przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio. W nim zagramy z Francją i Słowenią.

Transmisja meczu Polska - Holandia od godziny 17.00 w Polsacie Sport. Przedmeczowe studio od 16.30.