Dublet Wilczka zapewnił Broendby wygraną

Kamil Wilczek strzelił dwa gole w wygranym 3:2 (1:1) przez Broendby meczu 3. kolejki duńskiej z Odense. Polak ma na swoim koncie trzy ligowe gole w tym sezonie. Ekipa z Kopenhagi jest rywalem Lechii Gdańsk w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy.

Wilczek zagrał cały mecz. Z kolei były piłkarz Lecha Poznań Paulus Arajuuri znalazł się poza kadrą meczową z powodu dyskwalifikacji za czerwoną kartkę. Polak po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 79. minucie. Urodzony w Wodzisławiu Śląskim napastnik wówczas doprowadził do remisu 2:2.

31-latek niespełna dziesięć minut później wyprowadził stołeczną ekipę na prowadzenie. Chwilę później okazało się, że Wilczek zapewnił swojej drużynie cenne zwycięstwo.

W czwartek Lechia na własnym stadionie pokonała Broendby 2:1 w pierwszym spotkaniu 2. rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Rewanż odbędzie się w najbliższy czwartek w Danii.