II Liga: GKS Katowice zaczął sezon od porażki

Po spadku z Fortuna 1 Ligi GKS Katowice wciąż nie może dojść do optymalnej formy. W meczu 1. Kolejki II Ligi GieKSa przegrała przed własną publicznością ze Zniczem Pruszków 1:3.

Niemal rok czekają piłkarze GKS-u na domowe zwycięstwo na stadionie przy ulicy Bukowej. Ostatni raz wygrali 344 dni temu i wiemy, że ta niechlubna passa może jeszcze potrwać. W meczu ze Zniczem GieKSa straciła trzy gole w 17 minut. Do przerwy Pruszkowianie prowadzili 3:0, a jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił w drugiej połowie Arkadiusz Jędrych, wychowanek Znicza.

W sezonie 2018/2019 GKS pożegnał się z rozgrywkami zaplecza ekstraklasy. Szczególnie dramatyczne były okoliczności spadku. W ostatniej kolejce Katowiczanie przegrali z Bytovią Bytów, a o porażce zadecydował gol bramkarza, Andrzeja Witana. Przy ulicy Bukowej odnieśli zaledwie jedno zwycięstwo, notując za to 8 remisów i tyle samo porażek.

Najbliższa okazja do przerwania złej passy za dwa tygodnie, kiedy to GieKSa podejmie wspomnianą Bytovię, która pomimo zwycięstwa w ostatniej kolejce Fortuna 1 Ligi również spadła klasę rozgrywkową niżej.

Dzięki wygranej Znicz wraz z Resovią zajmują pierwsze miejsce w tabeli II ligi.

GKS Katowice - Znicz Pruszków 1:3 (0:3)
Bramki: Arkadiusz Jędrych 63 - Paweł Moskwik 26, Maciej Machalski 36 (k.), Patryk Czarnowski 43