Korabiec zostaje w ŁKS Commercecon Łódź

Siatkówka
Korabiec zostaje w ŁKS Commercecon Łódź
fot. Cyfrasport

W sezonie 2019/20 na pozycji libero ponownie będziemy mogli podziwiać mistrzowski duet. Po Krystynie Strasz umowę z ŁKS Commercecon Łódź przedłużyła Anna Korabiec.

Korabiec w swojej karierze reprezentowała Budowlanych Toruń, KS Jedynkę Ciechocinek, SMS PZPS Sosnowiec, KS Pałac Bydgoszcz i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Do ekipy Łódzkich Wiewiór dołączyła razem z Klaudią Alagierską z Legionovii Legionowo. 
 
W 2012 roku otrzymała tytuł dla najlepszej libero mistrzostw Polski juniorek, zaś dwa lata później wybrano ją najlepszą broniącą mistrzostw Polski juniorek. Ma za sobą występy w kadrze narodowej kadetek, juniorek i seniorek. W 2011 roku wzięła udział w mistrzostwach Europy kadetek, podczas których Polska zajęła 5. miejsce. Rok później z reprezentacją juniorską zagra w mistrzostwach Europy. Biało-czerwone były o krok od podium, ostatecznie zajęły 4. miejsce. W 2014 roku została powołana do szerokiej kadry seniorek przez Piotra Makowskiego. Był to rok, w którym reprezentacja zdobyła brąz w Lidze Europejskiej.
 
Mistrzostwo Polski z ŁKS Commercecon Łódź jest pierwszym złotym seniorskim krążkiem w jej dorobku. Co więcej w minionym sezonie Korabiec zajęła drugie miejsce w rankingu przyjmujących Ligi Siatkówki Kobiet, ustępując w nim jedynie Marii Stenzel. Trener Michal Masek w niemal każdym meczu rotował swoimi libero, Ania wzmacniała przyjęcie, zaś Krysia obronę Łódzkich Wiewiór. Nic dziwnego, że prezes Hubert Hoffman nie wyobraża sobie innego duetu na boisku w kolejnym sezonie.
 
RM, ŁKS Commercecon Łódź

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze