Za faworyta tegorocznych mistrzostw uchodziła para Andrzej Mankow i Błażej Masłowski. Policjant i żołnierz stanęli na podium w ubiegłym roku, ale grali wtedy z innymi partnerami. Tym razem zdobyli medal wspólnie, jednak nie było to złoto. 

 

W półfinale Mankow i Masłowski niespodziewanie ulegli po tie-breaku duetowi Julian Adamowicz/Krystian Michalczyk. Ci z kolei nie poradzili sobie w finale w finale. 

 

Zawody rozgrywano w morderczych warunkach. Paliło słońce i było bardzo gorąco. Jak na mundurowych przystało, panowie sobie radzili, zostawili na boiskach dużo serca, a poziom turnieju był bardzo wysoki. W Przemyślu wystartowały 23 pary, po sobotnich eliminacjach zostało ich 14. Medale zdobyli:

 

I miejsce: Bartłomiej Baniak (KP PSP Strzelce Opolskie) i Łukasz Mielnarowicz (KM PSP Opole)

II miejsce: Julian Adamkiewicz i Krystian Michalczyk (obaj 4 Pułk Przeciwlotniczy Zielona Góra)

III miejsce: Andrzej Mankow (Komenda Miejska Policji w Olsztynie) i Błażej Masłowski (11 Mazurski Pułk Artylerii)

 

Otwarcia turnieju dokonał Prezes Polskiego Związki Piłki Siatkowej - Jacek Kasprzyk.  Podczas dwóch dni zmagań turniejowych obecni byli siatkarze ze "Złotej Drużyny Wagnera" (Mistrzowie Świata 1974 i Mistrzowie Olimpijscy 1976): Tomasz Wójtowicz, Marek Karbarz, Włodzimierz Stefański, Mirosław Rybaczewski, Andrzej Gołaszewski przewodniczący Rady Nadzorczej PLS oraz Ireneusz Mazur obecny ekspert Polsatu Sport (były trener reprezentacji Polski oraz trener Mistrzów Świata Juniorów-1997). Do mistrzów dołączył w tej edycji Alek Achrem siatkarz Plus Ligi.

 

W Przemyślu gościli też inni ludzie związani ze sportem, m.in. Marian Kmita - Dyrektor Generalny Polsat Sport, Jerzy Mróz - Prezes Fundacji im. Huberta Wagnera, Artur Popko - pomysłodawca i twórca profesjonalnych rozgrywek siatkówki w Polsce oraz przedstawiciele władz samorządowych, partnerzy i donatorzy.

 

Szczegóły w załączonym materiale wideo.