MŚ w pływaniu: Polacy bez medalu po raz pierwszy od 21 lat

Żaden z reprezentantów Polski nie awansował do finałowych wyścigów ostatniego dnia pływackich mistrzostw świata w Gwangju. Biało-czerwoni po raz pierwszy od 21 lat nie zdobyli medalu w imprezie tej rangi.

W porannych eliminacjach południowokoreańskich zmagań na 400 m stylem zmiennym Dawid Szwedzki zajął 16. miejsce - 4.17,48, a Aleksandra Knop 25. - 5.00,77.

Natomiast w rywalizacji sztafet 4x100 m stylem zmiennym Alicja Tchórz, Weronika Hallmann, Paulina Nogaj i Katarzyna Wasick miały 15. rezultat - 4.04,27, a Radosław Kawęcki, Jan Kałusowski, Konrad Czerniak i Kacper Majchrzak dopiero 21. - 3.38,09.

Ostatnie MŚ, w których Polacy nie zdobyli medalu, odbyły się w Perth w 1998 roku, czyli jeszcze przed erą Otylii Jędrzejczak. W Gwangju tylko dwóm biało-czerwonym udało się dostać do finałowego wyścigu - Kawęcki był czwarty na 200 m stylem grzbietowym, a Paweł Juraszek siódmy na 50 m kraulem. Nie poprawiono żadnego rekordu Polski.