Polska – Holandia. Skrót drugiego meczu towarzyskiego

Polscy siatkarze wygrali z Holendrami 3:0 w niedzielnym meczu towarzyskim w Opolu. Dzień wcześniej gospodarze zwyciężyli w takim samym stosunku, tym razem jednak przegrali w dodatkowym secie.

Zespoły umówiły się, że w przypadku wyniku 3:0 rozegrają dodatkowego seta; w sobotę górą byli w nim biało-czerwoni, a w niedzielę reprezentacja Holandii.

Polska – Holandia 3:0 (27:25, 25:17, 25:17); dodatkowy set – 18:25.

Polska: Fabian Drzyzga, Wilfredo Leon, Maciej Muzaj, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero) oraz Damian Wojtaszek (libero), Dawid Konarski, Grzegorz Łomacz, Piotr Nowakowski, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Bartosz Bednorz. Trener: Vital Heynen.
Holandia: Wessel Keemink, Gijs Jorna, Luuc van der Ent, Fabian Plak, Nimir Abdelaziz, Thijs ter Horst – Robbert Andringa (libero) oraz Wouter ter Maat, Sjoer Hoogendoorn, Edwoud Gommans, Gijs van Solkema, Maarten van Gardener, Luuk Hofhuis. Trener: Roberto Piazza.