Gol Milika. Napoli rozbiło Liverpool

W towarzyskim meczu Napoli pokonało Liverpool FC 3:0. Na stadionie w Edynburgu zdecydowanie lepsza była drużyna z południa Włoch. Jednego z goli strzelił napastnik reprezentacji Polski, Arkadiusz Milik.

Zespół Liverpoolu wyszedł na spotkanie z Napoli w optymalnym składzie. Brakowało oczywiście gwiazd, które ostatnie tygodnie spędziły na Pucharze Narodów Afryki, ale w jedenastce nie zabrakło takich piłkarzy jak Virgil Van Dijk.

Na Napoli to nie wystarczyło. Zespół Carlo Ancelottiego po trzydziestu minutach prowadził już dwoma bramkami. Najpierw Simona Mignolet pokonał Lorenzo Insigne, a drugie trafienie dołożył Milik. Polski napastnik wykorzystał podanie od strzelca pierwszego gola i strzałem z bliskiej odległości podwyższył wynik meczu.

Trzeciego gola dołożył Amin Younes. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Milik opuścił boisko w 74. minucie. Całe spotkanie rozegrał za to Piotr Zieliński.

Liverpool oficjalnie rozpocznie sezon już 4 sierpnia. Na Wembley drużyna Jurgena Kloppa powalczy o Tarczę Wspólnoty w meczu z Manchesterem City. Dotychczasowe wyniki w spotkaniach towarzyskich nie napawają optymizmem. „The Reds” przegrali z Napoli (0:3), Borussią Dortmund (2:3), Sevillą (1:2) oraz zremisowali ze Sportingiem Lizbona (2:2).