Filigranowy skrzydłowy od wielu lat imponuje doskonałym przygotowaniem fizycznym, dryblingiem i szybkością. Po wielu latach przeniósł się do zespołu Królewskich, opuszczając londyńską Chelsea. Jego świetny występ pomógł byłemu już klubowi zakończyć minioną kampanię z trofeum Ligi Europy.
 
Przed Hazardem nowe wyzwania, jednak początek jego przygody z Realem nie jest wymarzony. Zespół Zinedine'a Zidane'a wydaje się być w kryzysie jeszcze przed sezonem, a swoje problemy wydaje się mieć także sam Hazard.
 
Diego Torres Romano poinformował w poniedziałek, że 28-latek przybył do Montrealu z siedmioma dodatkowymi kilogramami i pracuje nad formą. "Od tamtej pory stracił tylko część tego balastu" - napisał, powołując się na media bliskie Los Blancos.
 
Podczas przedsezonowego tournee zawodnik występował z niecodziennym numerem "50", a jego nowy klub nie wygrał żadnego z trzech spotkań z gigantami w ramach International Champions Cup. Real triumfował tylko z Arsenalem, jednak dopiero po serii jedenastek. Przegrał z Bayernem (1:3) oraz został rozbity przez Atletico (3:7), a wiele mediów napisało o wraku drużyny, który pozostał z ekipy Zizou.