Gol i asysta Świerczoka. Łudogorec Razgrad liderem ligi bułgarskiej

Mistrzowie Bułgarii Łudogorec Razgrad wygrali trzecie spotkanie w nowym sezonie Parvej Ligi. Do zwycięstwa 2:0 nad Witoszą Bistritsa walnie przyczynił się Jakub Świerczok, który otworzył wynik w 79. minucie, a przy golu Jody'ego Lukokiego z 90. minuty zaliczył asystę.

W ostatnich tygodniach Świerczok znalazł się na ustach kibiców przede wszystkim w związku z niestrzelonym karnym w eliminacjach LM. Łudogorec odpadł z rozgrywek i musi zadowolić się grą w eliminacjach Ligi Europy. Pech Polaka nie sprawił jednak, że wypadł on z pierwszego składu.

Świerczok pojawił się w wyjściowej jedenastce w starciu z Witoszą Bistritsa. Łudogorec miał przed meczem komplet 6 punktów na koncie i w razie zwycięstwa miał zostać samodzielnym liderem rozgrywek. Do 79. minuty nie udawało się jednak trafić do siatki gości. Wtedy jednak Świerczok wykorzystał podanie Dimo Bakałowa i otworzył wynik.

Bakałow na murawie pojawił się chwilę wcześniej, a w tym samym czasie na boisko wszedł Jody Lukoki. To właśnie Kongijczyk ustalił rezultat na 2:0 w 90. minucie. Asysta przy trafieniu Lukokiego została zapisana Świerczokowi, który na boisku spędził 90 minut. Poza kadrą Łudogorca znalazł się Jacek Góralski.

Łudogorec Razgrad - Witosza Bistrica 2:0
Bramki: Jakub Świerczok 79, Jody Lukoki 90