Kolejny czołowy zawodnik odejdzie z Piasta Gliwice?

Piłka nożna
Kolejny czołowy zawodnik odejdzie z Piasta Gliwice?
fot. Cyfrasport

Najlepszy piłkarz zeszłego sezonu Ekstraklasy - Joel Valencia być może niebawem odejdzie z zespołu Piasta Gliwice. Kierunkiem, który ma wybrać Ekwadorczyk są Wyspy Brytyjskie. Coraz więcej wskazuje na to, że zwiąże się z angielskim Brentford FC, które występuje na poziomie Championship.

Po słabym początku ligowego sezonu i odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów możliwe, że drużynę Waldemara Fornalika czeka kolejny cios. Ewentualne odejście najlepszego piłkarza zeszłej kampanii ligowej może uderzyć w Piasta nie tylko od strony piłkarskiej, ale i wpłynąć na morale drużyny.

 

24-letni Ekwadorczyk podobno myśli o przenosinach się do Anglii by szukać nowych wyzwań. Prawdopodobnie będzie mógł realizować się na drugim poziomie rozgrywkowym - w Championship w barwach Brentford FC. Drużyna ta zajęła w zeszłym sezonie 11. miejsce w tabeli. Trenerem "Pszczół" jest 45-letni Duńczyk - Thomas Frank.

 

Valencia ma być kolejnym wzmocnieniem zespołu aspirującego do walki o szóste miejsce, dające szansę na awans do Premier League poprzez baraże. W ciągu tego okna transferowego klub wydał już 20 mln. euro. Najwięcej kosztował szwedzki obrońca, do niedawna klubowy kolega Mateusza Klicha z Leeds United - Pontus Jansson (6 mln euro).

IB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze